Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie sądzicie, że cała branża IT to trochę wydmuszka? Kazdy udaje, że jest specjalistą i dużo umie, a w zasadzie to taka śliska wiedza, dość prost do ogarnięcia w krótkim czasie.
Generalnie niewielka ilość osób jest niezastąpiona.
Co myślicie?

#it #programista15k #programista2k #programista3k #programista9k #pracait #branzait #tester #testowanieoprogramowania #analitykit

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e76857ae4a3c000a40572e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oczywiście jest sporo wartościowych ludzi ale również cała masa cwaniaków, którym wydaje się, że są niezastąpieni


Jedyni prawdziwe niezastąpieni ludzie to ci co łączą jakieś dwie specjalizacje. I nie mówię tutaj o połączeniach typu programista / admin bazy danych raczej takie białe kruki jak programista/kontroler ruchu lotniczego, albo architekt swobodnie posługujący się blenderem. Kolega ma matkę księgową i od małego pomagał jej w prywatnym biurze księgowości teraz zajmuje się projektowaniem i optymalizacją
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, czym więcej projektów tym więcej problemów już spotkałeś i po prostu pamiętasz lub chociaż kojarzysz jak to naprawić i gdzie szukać błędu.

Nie zawsze też ciągła zmiana projektów jest dobra (dla szefa w sumie ) bo jak masz np programistę który siedzi w projekcie 5lat od samego początku to on wie prawie wszystko o projekcie i jest w stanie odpowiedzieć na dużo pytań.

A co do predyspozycji. No
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

No nie wiem, odkąd poszedłem do pracy to właśnie wydaje mi się, że jednak ludzie trochę umniejszają, wiedzy jest naprawdę sporo do ogarnięcia i może jak jesteś w branży to ci się wydaje, że mało potrafisz, ale porównaj się do przeciętnego czlowieka albo kogoś początkującego.

Wielkie produkty korporacyjne i nie tylko to jest naprawdę kawał i tysiące linii skomplikowanego kodu i gąszcza technologii, które ktoś musi ogarniać, no zresztą
  • Odpowiedz