Wpis z mikrobloga

@Shatter: No tak, bo płeć kulturowa nie określa tego czy jesteś kobietą czy nie. Określa jedynie czy twoje zachowania wpasowują się w zachowania twojej płci typowe dla społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@Shatter: To przeczytaj każdy post jeszcze ze raz. Jeśli moje definicje do Ciebie nie trafiają to sam poszukaj informacji w Google na temat tego czym płeć kulturowa jest.
  • Odpowiedz
@Shatter:
W którym momencie sobie zaprzeczyłem?

To nie jest "jej" płeć kulturowa. Płeć kulturowa jak sama nazwa wskazuje definiowana jest przez dana kulturę, nie jednostki.

Pani Bożena nie wpisuje się w płeć kulturowa definiowana przez jej społeczeństwo bo wykonuje typowo "męska rzecz". Pani Bożena, jeśli nigdy nie doświadczyła dysforii związanej ze swoją płcią i sama uważa sie za kobietę to jest kobieta.
  • Odpowiedz
@Shatter: Jak doszedłeś do tego o czym pisałeś to ja nie mam zielonego pojęcia XD

Koleś, nigdy nie dowiesz się czym płeć kulturowa jest jeśli nie chcesz się dowiedzieć. Wygodniej jest Ci założyć że to jakieś lewackie #!$%@? i dalej żyć w swojej bańce za każdym razem #!$%@?ąc logikę gdy ktoś Ci próbuje wytłumaczyć znaczenie jakiegoś pojęcia. Mojego czasu już więcej nie zmarnujesz, EOT
  • Odpowiedz