Wpis z mikrobloga

Ktoś wyjaśni o co chodzi temu staremu piernikowi? xd
W jaki sposób za Tuska młodzi byli uprzywilejowani? Bo stare homosovieticusy zostały zmuszone do pracy - o odpowiednio, 2 lata dla mezczyzn, 7 dla kobiet - dłużej? Bo nie musieli pracować na 13 i 14 dla starych grzybów, którzy w młodości okradali zakłady pracy i nie płacili składek emerytalnych? Bo nie musieli pracować na zasiłek dla ich dzieciatych kolegow? No rzeczywiście, młodzi chcieliby tylko leżeć i pieniądze dostawać, nie to co dzisiejsi zapracowani emeryci. Chcieć chodzić do pracy i zarabiać pieniądze dla siebie, a to ci gagatki.

#neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #bekazpisu
stanleymorison - Ktoś wyjaśni o co chodzi temu staremu piernikowi? xd
W jaki sposób z...

źródło: comment_1625644209wxwFKL89EGgR99lCkjPTa2.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stanleymorison: Jakby starsi ludzie się narobili w życiu, 90% za PRL przepracowała w fabrych smrodu podpierając się 8h o linię produkcyjną albo spali po kątach. Znając życie gdyby za PRL mieli oni co jeść i władza z kościołem bardziej trzymała to byśmy mieli nadal komunę.

Poza tym porównianie Tuska z Hitlerem, poniżej godności.

No i ma rację, młodzi to sól ziemi a nie rozszczeniowe seniorstwo które myśli, że z racji
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: przypominam, że mówimy o pokoleniu które zrobiło rewolucję bo nie było w sklepie kiełbasy i chcieli iść na emeryturę w wieku 55 dla kobiet lat i 60 dla facetów xd

No i na dodatek mieli rozbudowany system żłobków, mieszkania od państwa i wczasy pracownicze.
  • Odpowiedz
akby starsi ludzie się narobili w życiu, 90% za PRL przepracowała w fabrych smrodu podpierając się 8h o linię produkcyjną albo spali po kątach.


@pracownik_magistratu: @gupio:
Nie zapominajmy że starzy ludzie dostali mieszkania prawie za darmo. U mnie w robocie Pani po 65 roku zycia mówiła że było cięzko a teraz to jest w sumie młodym lepiej. Dodała też ze mieszkanie kosztowało ją 12 pensji. 12 K---a pensji.
  • Odpowiedz
@stanleymorison: Zawsze mnie rozwala, jak pokolenie, które zostawiło nam w spadku najbiedniejszy kraj bloku wschodniego, które wykupywało w latach 90. otrzymane mieszkania za grosze, wyznające zasadę "czy się stoi, czy się leży" przez większość czasu, pieprzy coś o roszczeniowości albo niewdzięczności młodych xD
  • Odpowiedz
@stanleymorison: stare dziady pracowały przez całe swoje życia za równowartość 100 dolarów, a dostają emrytury 700 dolarów. My będziemy całe życia z---------ć za równowartość 2k dolarów, a dostaniemy 500 dolarów emerytury. Staruchy dostają jakiekolwiek środki tylko przez wzgląd na solidarność międzypokoleniową, bo ich praca w rzeczywistości była warta okrągłe g---o. Ale wiadomo, młodzi źli, bo chcą sobie normalnie żyć i korzystać z wypracowanych pieniędzy, a nie łożyć na starego janusza,
  • Odpowiedz
które zostawiło nam w spadku najbiedniejszy kraj bloku wschodniego


@SKYFander: tak jak sam pluje tych pisowskich gamoni, o tu nie p-----l
Od metra było biedniejszych od nas krajów bloku wschodniego. No chyba, ze sądzisz, że w takiej np. Bułgarii, czy innej Albanii, albo Rumunii było lepiej niż u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: No, prawie najbiedniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie nic, co by pozwalało niewiadomo jak chwalić się "zbudowaniem" tego kraju. Pokolenie ludzi, którzy wchodzili do pracy na przełomie lat 80. i 90 zrobiło dla Polski dużo więcej.
O ile jeszcze Bułgarię czy Rumunię można wstawiać do porównania, tak już Albania nie bardzo, zarówno z powodu dużo większego reżimu, jak i samej wielkości kraju.
  • Odpowiedz
@stanleymorison słowo klucz:

"Oni TEŻ chcieliby zarobić ale się nie narobić" stary grzyb, ale jednak z gatunku tych bardziej ogarniętych, widać wie że trzynastki i czternastki dla starych bambarył są wrzucane na garba młodych i pracujących, więc po prostu nie chce naruszenia tego status quo
  • Odpowiedz
@gupio: To aż strach sobie wyobrazić co by zrobili jakby doświadczyli dzisiejszych smrodexów sp z.o.o XD


@NaczelnyWoody: Nic by nie zrobili, bo przeciez ich dzieci roczniki 60-70 nadal pracują w takich miejscach i tylko potrafią k----ć pod nosem, a jak kolega dostanie 20zł więcej premii, to zaczyna się dogryzanie, a gdzie tu mowa o jakiejs solidarności.
  • Odpowiedz
@gupio: "przypominam, że mówimy o pokoleniu które zrobiło rewolucję bo nie było w sklepie kiełbasy"

Jak czytam takie wpisy to zaczynam myśleć że dodatkowe godziny histori XX wieku zaproponowane przes Czarnka jednak są potrzebne.
  • Odpowiedz
  • 2
@stanleymorison już tłumaczę.
Moje oszczędności miały siłę, w sklepach ceny nie szły w górę.
Więcej zarabiałem, gdy zmieniłem pracę na lepszą lub więcej robiłem, a nie dlatego, że...

Ktoś każe dawac sprzątaczce więcej, bo musi mieć minimalna, w ten sposób sam podnosi ceny, a moje podniesione zarobki znaczą mniej. A z oszczędności nie mogę kupić mieszkania, tylko 80%.
  • Odpowiedz