Wpis z mikrobloga

@Pierdyliard: ostatnio byłem na wakacjach w meksyku, amerykanki właśnie tak w wieku 12-15 lat są OGROMNE, tu akurat czarnoskóre tylko widać ale białe są także wielkie

tam chyba każdy hormon wzrostu bije
  • Odpowiedz
@Pierdyliard: W sumie kiedy miałam 16 lat grałam w siatkówkę w Olsztynie i kiedy po wygraniu rozgrywek wojewódzkich trafiłyśmy na makroregion warszawski to podobnie wyglądałyśmy obok dziewczyn np. ze SKRy Warszawa xD
  • Odpowiedz
@xaro: a no bije. Oni to masowo dodają do mięsa, żeby zwierzęta szybciej rosły. A wynik widzimy na zdjęciu. I nie jest to wcale dobre, ponieważ powoduje też wcześniejsze dojrzewanie, a 7-9 latek zaczynający dojrzewać nie panuje nad sobą tak jak robi to 10-13 latek...
  • Odpowiedz
@Pierdyliard: Może nie USA, ale jak mieszkałem w UK to w hotelu, w którym pracowałem zatrzymało się kilka drużyn koszykarek tak około 15 lat, bo były obok jakieś mistrzostwa.

Ponad połowa z nich była wyższa/mojego wzrostu mimo, że mam koło 183 cm. Ale nie to było najgorsze.
One były takie nabite wszerz(nie mylić z grubymi) - co wzmagało efekt ich wielkości. Ja z moimi 84 kg to czułem się jak szczypior
  • Odpowiedz
@little_muffin To mit. Kuracja hormonem wzrostu jest bardzo droga dla ludzi, a co dopiero dawać go zwierzętom. To co widzimy na zdjęciu to najprawdopodobniej skutek lepszej diety, która w udowodniony sposób wpływa i na wcześniejsze dojrzewanie, jak i na ostateczny wzrost.
  • Odpowiedz
@obuwie_miekkie: i co oni mają takiego lepszego w tej diecie? Maca? To nie mit. Była sprawa takiej jednej Holenderki, która wychowywała dziecko na diecie wegańskiej... Konkretnie chłopca i podali ja do sądu o zaniedbanie dziecka i ona tam argumentowała, że są hormony wzrostu w mięsie i mogą prowadzić do różnych zaburzeń i holenderski sąd przyznał jej w tej sprawie rację.
  • Odpowiedz
@Pierdyliard: W Usa koszykowka jest bardzo popularna oraz to bardzo duzy kraj. Pula talentu i ludzi z jakiej korzystali Amerykanie jest o wiele wieksza. Trenerzy mogli wykonac selekcje z duzej grupy zawodniczek i dlatego mieli wybor zawodniczek z dobrymi warunkami. Trener Salwadoru wybieral ta kadre pewnie z 500 zawodniczek ktore to tam uprawiaja a w Usa z setek tysiecy. Ta roznica nie wynika z diety (z tego może też ale w
  • Odpowiedz