Wpis z mikrobloga

@Zielonykubek: Uważam, że to s-----------o chodzić na ścieżce rowerowej jak święta krowa, ale niedałbym mandatu. Bądźmy wyrozumiali. Wystarczyłby znak poziomy z informacją dla pieszego, żeby iść lewą stroną.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Oraz gdy rowerzysta jedzie jezdnią, a obok jest ścieżka rowerowa. A jak do tego na jezdni jest jeszcze linia ciągła to mandat powinien się mnożyć razy 10.
  • Odpowiedz
A jak do tego na jezdni jest jeszcze linia ciągła to mandat powinien się mnożyć razy 10.


@piker: weź bo wtedy kierowcy samochodów się nie wypłacą za wyprzedzania na ciągłych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: WSZYSCY poruszający się po chodniku powinni dostawać mandaty za:

- poruszanie się całą szerokością chodnika
- zatrzymywanie się na środku chodnika
- chodzenie pod prąd po chodniku
- przecinanie chodnika w poprzek bez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@kantek007: w strefie zamieszkania, pieszy na pierwszeństwo wszędzie i przed wszystkim. może chodzić środkiem ulicy i żadne auto nie ma prawa nawet zatrąbić. Dlatego w tej strefie ograniczenie prędkości to 20km/h, o czym totalnie nikt nie pamięta
  • Odpowiedz
oraz mandaty rowerzystom za jazde po chodniku gdy nie ma ścieżki rowerowej a obok ulica.


@KromkaMistrz: wolę dostać ten mandat za jazdę po chodniku niż dostać strzała od jakiegoś kierowcy i zginąć. Ja rowerem na chodniku nie zrobię krzywdy.
  • Odpowiedz
@NiepoprawnyKomentator: wcale. szczegolnie jak rowerzyscie p----------a po chodniku zupelnie nie uwazajac na przechodnich i robiac sobie miedzy nimi slalom. Ja sam jestem rowerzysta, ale wkurza mnie niemilosiernia jak jakis pajac mnie na centymetry mija, lub jedzie za mna po waskim chodniku i jeszcze dzwoni dzwonkiem zebym go przepuscil
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@NiepoprawnyKomentator: @KromkaMistrz: są dwa typy rowerzystów:
Jedni lubią szybko - Ci powinni lecieć po ulicy;
Drudzy lubią spokojnie, wolno - Ci powinni móc jechać legalnie po chodniku;
Oczywiście jeśli nie ma w pobliżu ścieżki rowerowej. Ale u nas się nie da... Musi być wszystko zdefiniowane. A wystarczy prosto: rowerzysta może poruszac się po chodniku ale warunkiem koniecznym jest ustąpienie pierwszeństwa pieszym (i to rowerzysta odpada za ewentualne zdarzenie).
  • Odpowiedz