Wpis z mikrobloga

@Zielonykubek: piesi powinni dostawać mandaty za chodzenie po ścieżce, rowerzyści za jazdę po chodniku, kierowcy za parkowanie na ścieżkach i chodnikach

Albo jest lepszy sposób na to wszystko: niech ludzie w końcu zdobędą się na odrobinę kultury transportu i nie będzie trzeba wszystkich karać.

Co do rowerów jeszcze dodam od siebie, moim zdaniem rower jako pojazd zdolny do poruszania się po jezdni powinien być oznaczony numerem rejestracyjnym jak każdy inny
  • Odpowiedz
oraz mandaty rowerzystom za jazde po chodniku gdy nie ma ścieżki rowerowej a obok ulica.


@KromkaMistrz: w stolicy przy najbardziej ruchliwych drogach w takiej sytuacji możesz dostać, w moim małym miasteczku już nie... hmmm
  • Odpowiedz
a myslisz ze po kostce jak jedzie wózek to dziecku tak wygodnie się trzesc w środku cały spacer?!


@powiedz: jezdnia jest jeszcze lepiej utrzymywana niż DDR. Jedź wózkiem po jezdni. Bombelkowi będzie jeszcze wygodniej.
  • Odpowiedz
@YourMind ja już parę razy zostałam potrącona na chodniku przez pedalarzy, bo był tłum ludzi, a on w ten tłum wjechał i akurat trafiło na mnie. Za pierwszym razem zdarto mi spodnie na kolanie i samo kolano, a za drugim potrącono mi łokieć kierownicą na dosyć wąskim chodniku, gdzie szłam niemalże krawężnikiem żeby fiuta przepuścić.
  • Odpowiedz
@Zielonykubek dla rownowagi powiem ze kiedys szlam z dzieckiem lat 2.5 po chodniku, a baba sobie jechala tym chodnikiem i prawie mi dzieciaka zabila. I uwaga - obok przy drodze byla sciezka rowerowa. Zawolalam, ze tu obok ma ścieżkę, a ona do mnie zeby kto to widzial tak puszczac dziecko samo po chodniku...
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: wiek XXI roku pańskiego również 21, Polacy odkrywają że, ciągi komunikacyjne powodują spotykanie się wielu środków transportu ale jeszcze nie dotarli do wiedzy że, zdrowy rozsądek, wyrozumiałość i zwykła uprzejmość prowadzą do upłynnienia tegoż ruchu i miłej kooegzystencji. Nie z nami te numery, Polacy już się okopali na swoich palisadach wałów i plują jadem to z kabiny to z pedała a to z buta. Dziś w drodze do pracy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopyrek: półtorej tony stali, do której ludzie są specjalne przeszkoleni w używaniu, byli uczeni przepisów ruchu drogowego, na dodatek musi mieć aktualny przegląd techniczny oraz obowiązkowe ubezpieczenie

Wiem jaka panuje sytuacja na drogach. Jestem pieszym, rowerzystą i kierowcą. Wiem jak zachowują się kierowcy i wiem jak zachowują się rowerzyści.
Uważam, że moje półtorej tony stali w odpowiednich rękach jest o wiele bezpieczniejsze niż rowerzysta, który włącza się do ruchu drogowego
  • Odpowiedz
półtorej tony stali, do której ludzie są specjalne przeszkoleni w używaniu, byli uczeni przepisów ruchu drogowego, na dodatek musi mieć aktualny przegląd techniczny oraz obowiązkowe ubezpieczenie

@Ibadi: Nie no, niestety ale ludzie nie są przeszkoleni i nie byli uczeni przepisów. Byli nauczeni jak zdać egzamin. Każdy powinien przynajmniej raz być potrącony przez samochód (w kontrolowanych warunkach, maks. zeby rękę połamać) tak żeby nabrał szacunku.
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: Nie uważam, że karanie to dobra droga, myślę że lepiej żyłoby się gdyby obowiązywały proste zasady:
- szosa - samochód ma pierwszeństwo, pieszy i rowerzysta są tam gośćmi i mają nie utrudniać ruchu samochodów
- DDR - rowerzysta ma pierwszeństwo, pieszy nie powinien utrudniać ruchu rowerowego
- chodnik - pieszy ma pierwszeństwo, rowerzysta powinien poruszać się na tyle powoli żeby nie stwarzać zagrożenia dla pieszych.

Może to trochę to
  • Odpowiedz
półtorej tony stali, do której ludzie są specjalne przeszkoleni w używaniu, byli uczeni przepisów ruchu drogowego, na dodatek musi mieć aktualny przegląd techniczny oraz obowiązkowe ubezpieczenie


Bo to jest półtorej tony stali ze stukonnym silnikiem. Przeciętny Mateusz widzi tylko czy ruda wyłazi na progach, ale człowiek z wyobraźnią powinien ogarniać, jaka to jest straszna energia.
Samochodem jesteś w stanie uśmiercić grupkę ludzi bez wysiłku, w krótkim czasie i potem jeszcze uciec.

Rowerem możesz urwać lusterko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fffff3: niestety bardzo nam brakuje edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ludzie nie zdają sobie sprawy jak łatwo umrzeć na drodze. Stare baby nie czują respektu przed ciężarówką, która choćby się zesrała to się nie zatrzyma w trzy sekundy jak się wbiegnie przed maskę.
U rowerzystów często obserwuję zachowanie typu "przejadę szybko i nic się nie stanie" i również wyjeżdżają pod koła.
Kierowcy też często światła traktują jako sugestię, nie
  • Odpowiedz
@wykopyrek: Jak mi rowerzysta urwie lusterko to jak mam z niego ściągnąć odszkodowanie, jeżeli od razu ucieknie?
Jeżeli rowerzysta potrąci pieszego, jak pieszy ma wyciągnąć z niego odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?
Ty piszesz o bardzo absurdalnych przypadkach. Mogę się na ulicy zabawić w Johnego Wicka i zabić kogoś długopisem, nie jest to powód żeby przyczepiać mi na tyłek tablicę rejestracyjną, bo o ilu takich przypadkach słyszałeś?
Jadąc rowerem w miejscach niedozwolonych już mam bardzo dużą szansę na zrobienie komuś krzywdy. O wypadkach z udziałem kolaży słyszy się bardzo dużo i jest to powszechne. Dlatego jeżeli rowerzysta ma takie samo prawo jak ja do poruszania się po jezdni, to chciałbym, żeby tak samo jak ja miał na rowerze identyfikator, po którym można go bez problemu znaleźć jeżeli spowoduje kolizję.

Widzisz, tej rozmowy prawdopodobnie nigdy by nie było, gdyby ludzie zachowywali się jak inteligentni, a nie jak zwierzęta na drogach. Ty może nie masz takich przeżyć, żeby myśleć o rejestracji rowerów. Ja mam dużo takich, że jestem jak najbardziej za tym, żeby oznaczyć ten typ pojazdu. Kolaże na drodze potrafią się rozpędzić do prędkości 50km/h. Nawet jeżeli ten rower waży 13kg, to uwierz mi, że
  • Odpowiedz
Jak mi rowerzysta urwie lusterko to jak mam z niego ściągnąć odszkodowanie, jeżeli od razu ucieknie?


Rozumiesz, że to nie ta sama kategoria co zabić komuś żonę/matkę?

Jeżeli rowerzysta potrąci pieszego, jak pieszy ma wyciągnąć z niego odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?


Jak
  • Odpowiedz
oraz mandaty rowerzystom za jazde po chodniku gdy nie ma ścieżki rowerowej a obok ulica


@KromkaMistrz: a wszystkim pozostały: rolkarzom, wrotkarzom, hulajnogistom i innym mandat ogólnie, za jazdę
  • Odpowiedz
w strefie zamieszkania, pieszy na pierwszeństwo wszędzie i przed wszystkim. może chodzić środkiem ulicy i żadne auto nie ma prawa nawet zatrąbić.


@jagodowy_krol: We Wrocławiu do strefy zamieszkania miasto uwielbia wpuszczać tramwaje i nie wiem dlaczego motorniczy tak uparcie ciśnie dzwonek, zamiast zaczekać na koniec zabawy na środku ulicy.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz Jeżdżę chodnikiem jeżeli obok jest ulica, ale uważam na to co się dzieje, wiem że jestem tam nielegalnie a poza tym uważam żeby komuś krzywdy nie zrobić. Wolę jechać tak niż po ulicy, czuję się bezpieczniej, no i sam nie jadę na pełnej #!$%@?. Najgorzej jak pedalarze jak ten nadworny wykopowy jeden jadą drogą a obok jest ścieżka rowerowa. Aha zanim mnie #!$%@?, w mojej okolicy są wały po których
  • Odpowiedz