Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Relkin: Dlatego polecam.....
-Jeśli potrzebujesz pomocy pogotowia dzwonisz na 999.
- Jeśli potrzebujesz pomocy policji pobierasz aplikację na telefon pt. "Moja komenda" i zapisujesz sobie numer dyżurnego powiatowego.
- Jeśli potrzebujesz pomocy straży pożarnej. Wpisujesz w google frazę " JRG (nazwa miasta powiatowego). Wchodzisz na stronę jednostki i szukasz w danych kontaktowych numeru pod nazwą "Stanowisko Kierowania....". Zapisujesz sobie w telefonie numer dla swojego powiatu jak i powiatów ościennych. Dodatkowo warto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Relkin: Pamiętaj, że operator numeru 112 nie jest osobą decyzjną. Nie posiada on pod sobą żadnych sił i środków tzn. karetek, czy wozów bojowych straży pożarnej. On tylko przekazuje informacje o zderzeniu do właściwych służb.
Większość służb męczy się z tzw. formatkami z numeru 112. W tej formatce znajdują się niestety tylko szczątkowe informacje o zdarzeniu i niejednokrotnie służby oddzwaniają do zgłaszającego by zaczerpnąć trochę więcej szczegółów na temat zdarzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xTortox: Sam ostatnio się śmiałem. 15 kwietnia przełączono w większości kraju numer 988 na 112.
Efekt w moim powiecie?
- 3 wozy bojowe PSP wyjechały do tlącego się ogniska.
- zawały syreny kilku OSP. Po kilku minutach okazało się, że operator 112 który przyjął zgłoszenie pomylił powiaty.

Takich kwiatków jest niestety wiele, za wiele.
@Vel_Makarena: Wiem, uczestniczę w tym cyrku na co dzień, znam wiele podobnych historii ;) Niestety, część z nich kończy się także tragicznie. Przełączenie 112 zamiast 997 i 998 to była od początku największa pomyłka systemu powiadamiania. Ten numer powinien zostać wyłącznie po to, aby mogli z niego skorzystać obcokrajowcy, aby mogli skorzystać z niego ludzie nie pamiętający pod wpływem stresu innych numerów itp.