Wpis z mikrobloga

tl;dr: Dałem się wyruchać.

Tydzień temu szukałem noclegu na urlop nad morzem na grupach na FB i na odezwała się dziewczyna że ma mieszkanie na wynajem, wolny termin, akceptuje bon turystyczny i ogólnie bajka. Dogadaliśmy się co do rezerwacji terminu, przelałem zaliczkę 200PLN.
Wczoraj chciałem się dogadać z nią odnośnie godziny przyjazdu a tu nie ma śladu po jej koncie na FB ¯\_(ツ)_/¯
Mam screeny jej FB i już wiem że profilowe miała #!$%@? od dziewczyny z rosyjskiego VK. Dziś zgłoszę to na policję ale pewnie umorzą śledztwo zanim w ogóle je zaczną chociaż może jak się znajdzie więcej oszukanych to może coś nasze organy ścigania zadziałają w końcu ten ktoś miał legitne konto bankowe.

Uważajcie na takie oferty mireczki i weryfikujcie gdzie się da podobne oferty żeby nie nabijać kieszeni oszustom a ja mam radę żeby poświęcić 2 min i fotki z takich kont FB przepuścić przez wyszukiwanie obrazem.

#oszustwo #oszukujo #wakacje #wczasy #nocleg #nocleginadmorzem #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1625204870G4aHWmxGShZ7yqZcOaWwsO.jpg
  • 34
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lsrd: @ms93: no i to mnie właśnie #!$%@?. W tym roku jechaliśmy w czerwcu na Mazury, ale nie mieliśmy sztywnego terminu. Chcieliśmy 5-7 dni między 5 a 20 czerwca. Booking nie pozwala na takie coś. Do tego każde znalezione ogłoszenie nie miało jakiejś istotnej informacji, booking nie pozwala na telefon do właściciela.
No i nie chce wspierać jakiejś korporacji.
@volion: Śledztwo to się prowadzi w poważnych sprawach, a nie o 200 złotych. ;p Dochodzenie co najwyżej i raczej nawet nie będą prowadzić tylko odmówią na znikomą społeczną szkodliwość.
<W zyciu bym.nie pomyslal aby szukac noclegu na fb a tym bardzie nie przelalbym zlotowki bez calkowitej weryfikacji ogloszenia i osoby oglaszajacej

@FrasierCrane: @ZnienawidziszMnie: @weezyxboss: w tamtym roku działałem na fb. Dla klientów super sprawa, piszesz kiedy potrzebujesz noclegu i dostajesz od razu kilkanaście ofert, nie wiem co w tym złego? A jak chcesz zweryfikować to bierzesz telefon i dzwonisz.