Wpis z mikrobloga

#koronawirus #szczepienia #zdrowie #nauka #medycyna #logika #bekazpodludzi
Ekspert wyjaśnia sens szczepień, cytuję: "Mamy coraz więcej osób zaszczepionych. Zatem im więcej osób jest zaszczepionych, tym więcej osób zaszczepionych będzie chorować. To jest przecież oczywiste." Koniec cytatu.
https://wydarzenia.interia.pl/autor/magdalena-raducha/news-antyszczepionkowcy-w-bledzie-wariant-delta-duzo-grozniejszy-,nId,5329901
  • 21
Przerasta mnie zrozumienie sensu szczepień skoro zaszczepieni też zachorują.


@janusz_z_czarnolasu: zachoruja, ale nie taki odsetek jak w grupie niezaszczepionych.

Obrazowo:
masz 1 milion ludzi zaszczepionych z ktorych zachoruje 5% czyli 50 tysiecy. Zwiekszasz liczbe zaszczepionych do 20 milionow, nadal zachoruje 5% i bedzie to 1 milion. Z drugiej strony masz gupe niezaszczepionych. Masz ich 20 milionow i z niej zachoruje 80% czyli 16 milionow. Zmniejszasz te pule szczepieniami do 1 miliona
@janusz_z_czarnolasu: to byl przyklad ktory mial wyjasnic ci to czego nie rozumiesz.

Natomiast bez sprzeczania sie o detale dodam ze 5% to skutecznosc pfizsra/moderny w powstrzymywaniu obiawowego covid, a 80 to mniej wiecej odsetek obiawowych przypadkow w populacji ktory wychodzil w kilku badaniach do ktorych metodyki nie moglem sie przyczepic

Kluczowe jest to ze im wiecej zaszczepionych tym wieksza liczba chorych wsrod zaszczepionych i jest to anturalna konsekwebcja tego ze szczepionka
@maniac777: To był zły przykład. Bo gdyby w rzeczywistości były takie proporcje jakie podałeś w tym przykładzie to nikt niczego nie musiałby mi tłumaczyć. Ale ponieważ proporcje są zupełnie inne, wiec w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego miałbym się zaszczepić. Ale najważniejsze, że inni "rozumieją" potrzebę szczepień. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja z kolei czytałem, że w UK odsetek zachorowań na deltę zaszczepionych i nie zaszczepionych jest zbliżony: ok. 50/50.


@janusz_z_czarnolasu: w uk szczepili glownie astra ktorej skutecznosc przeciw delcie jest najmniejsza ze wszystkich szczepionek. Dwa ze w uk 2/3 to zaszczepieni przynajmniej jedna dawka i to jest to o czym pisalem powyzej.

. A w Izraelu gdzie wyszczepiono wszystkich ludzie też chorują. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@