Wpis z mikrobloga

"rzeczywistość" wykopu vs . realna rzeczywistość:
- na wykopie "no co ty, byle korpo płaci 3 k netto jak tylko umiesz pokolorować komórkę w excelu"
- rzeczywistość , wysyłasz CV znając excela, angielski , brak odpowiedzi, chcesz się dowiedzieć czemu "wymagana technologia baz danych,tworzenie baz danych doświadczenie etc."

- na wykopie "no co ty, wystarczy znać excela i angielski i moja firma 3k netto daje od razu albo 4k netto" , na priv "daj email do tej firmy do HR"
- rzeczywistość "no sory, ale jeszcze trzeba znać delphi, pythona, c#, java, javascript, sql..."

- na wykopie "brakuje pracowników , poszukujemy pracowników, oferujemy pracę, barrdzo brakuje, to odezwij się do nas" na priv "a co to za praca ile płacicie" odpowiedź na priv "a znasz python, C#, C+, javascript, sql?"

- na wykopie "oj co tam opowiadasz, byle market 3 tysiące płaci na rękę, w mojej firmie na magazynie to 3k od ręki na rękę dają, nie trzeba nic umieć, bo to magazyn, może w excelu coś wpisać"
- rzeczywistość w tej firmie "a ma pan uprawnienia na wózki widłowe ? system SAP ERP ile lat pan obsługiwał ? 3400 brutto"

- na wykopie "u mnie cały czas szukają, jak znasz tylko angielski i umiesz tabelkę w excelu zrobić to od razu ciebie weźmiemy"
- rzeczywistość w tej firmie "a umie pan programować bramki logiczne procesorów?" "ile lat pan programował w ardurino?" to przykro mi"

na wykopie "jak możesz mówić o niskich zarobkach, byle praca, pomoc w markecie 3 na łapę, na magazynie 3.5 k na łapę placą", priv "podaj adres tego magazynu" odpowiedź "to poszukaj sobie ogłoszeń"

na wykopie "jak tylko skończyłeś politechnikę to co za problem z pracą za 5k na łapę, żaden problem, szukamy moja fima szuka, znasz trochę angielski?"
na priv "no a jaki kierunek ? a mechaniczny a nie elektronika ? czyli nie jesteś po elektronice ? czyli nie projektowałeś płytek drukowanych 10 lat? to nie programujesz mikrokontrolerów ? a to sory"

na wykopie "moje korpo cały czas szuka ludzi, co ty gadasz, że pracy nie ma"
na priv "daj namiary na HR"
rzeczywistość "szukamy java developer, szukamy C# developer senior 10 lat doświadczenia, szukamy python developer, szukamy adwokat z aplikacją adwokata specjalizujący się w prawie korporacji i podatkowym"

na wykopie zaraz mi pod tym postem kolejny odpisze "co ty piedolisz, przecież za 4 k do ręki u mnie w mojej firmie płacą jak tylko umiesz komputer włączyć i w wordzie 2 słowa napisać"
ja mu odpiszę na priv "daj namiary gdzie ta firma" i znów się okaże "ale w pythonie ile aplikacji napisałeś ?" lub "a masz uprawnienia spawacza podwodnego bo szukamy za 6 tysięcy sprawacza podwodnego do okrętów z delegacją do Niemiec"

#praca
  • 643
@vilas: To moze zamiast szukac przez rok pracy zainwestuj ten czas w siebie. Poprzegladaj oferty pracy, zobacz co jest wymagane i porob sobie jakies kursy. Na yt jest duzo darmowych kursow, wystarczy chcec. Poswiecajac 2 godziny dziennie w 3 miesiace mozesz zrobic sobie kurs wraz z certyfikatem na clouda, wejsc na poziom zaawansowany w excelu w ktorym robisz cos wiecej niz klikanie i malowanie formatow. Wiele firm patrzy nie tylko na
@vilas: nie rozumiem dlaczego wierzysz w to co ludzie piszą na wykopie. W ogromnej firmie programistycznej Comarch ŚREDNIA pensja to 6000 brutto, jak odejmiesz wysokie stanowiska które mocno zawyżają średnia typu zarząd i wieloletni specjaliści to wyjdzie Ci że przeciętny programista zarabia tam 4000 brutto czyli gdzieś 2800-2900 na rękę. Czy więc na prawdę te Twoje 4000 to złe zarobki? Wraz z Żoną macie pewnie minimum 6000 zł miesięcznie żeby się
@vilas: @ksiak: dojazd do pracy w 10 minut i mieszkanie w centrum stolicy to na świecie luksus na który nie wszystkich stać. OP może się wyprowadzić do tańszego miesta i pracować w januszexie i będzie żył na lepszym poziomie. Ale wtedy nie będzie Panem urzędnikiem i tu jest problem dla niego. Takie wymagania można sobie stawiać jak się jest specjalistą i ma kompetencji, w innym wypadku nie masz innej opcji
Tym bardziej że masz dom co też sporo Cię odciąża.


@zasypiam: dom ma teściowa a my ją utrzymujemy bo tylko 1200 renty z KRUSu,
my mamy kawalerkę w wawie 35m2 (czynsz sam 500 złotych plus miejsce parkingowe 100, prąd 100)
dom teściowej jest do kompletnego remontu, dach cieknie, stolarka do wymiany, wody ciepłej brak etc

Wraz z Żoną macie pewnie minimum 6000 zł miesięcznie żeby się utrzymać

i dokładamy się teściowej
@vilas: korpo z Service Desk z odbieraniem telefonów od ludzi daje chyba 3k. Fujitsu, Sopra Steria, Capgemini, IBM w Kato mają wieczne nabory.
Wymagania: angielski, dużo innych języków jest premiowanych. Siedzisz na takim stanowisku rok-półtora roku i awansujesz na drugą linię i sobie klepiesz proste rzeczy. Potem możesz myśleć o Team Managerze.
@vilas a na jakich platformach? Jakieś pracuj pl? CV robione w zwykłym Wordzie czy może w jakimś kreatorze cv? Z doświadczenia wiem, że sam wygląd cv ma ogromne znaczenie. Szukałem pracy kilka miesięcy bez skutku, dziewczyna mi zrobiła bardzo ładne cv i dosłownie w tydzień się do mnie 3 firmy odezwały. Z tego co widzę wykształcenie, umiejętności czy doświadczenie nie jest u ciebie problemem, może przeredaguj jeszcze raz swoje cv. Ogłoszeń o
Z doświadczenia wiem, że sam wygląd cv ma ogromne znaczenie.


@worek_na_smieci: w wordzie

a na jakich platformach?

ogłoszenia na portalach lokalnych, lento, gumtree , warszawiak pl etc

na pracuj pl mam konto i wysyłam czasem aplikacje , na linkedin nie miałem konta
wysyłałem CV na konta emailowe firm od HR , big4, korporacji ,
poszedlem na studia na fali boomu na gaz łupkowy w polsce, kumple mgr inz wiertnictwa w duzej czesci robią gdzies po magazynach lakierniach drukarniach knajpach, paru pracuje umyslowo, a jednostki w branzy


@harry22: a politycy mówią od 20 lat że zaraz wybudujemy kilka elektrowni atomowych a potem tacy jak mój przyjaciel po fizyce jądrowej pytają o pracę w leroy merlin , auchan, lidl
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Slimshader: o czym ty #!$%@?? Wiesz w ogóle jaki obecnie jest rynek pracy jeszcze przy tym covidzie?
@vilas: prawdziwe
@Phyrexia: ty to baiterze w ogóle się sklej xd
@MisterTwister: ja mam obecnie niecałe 3k, ciepła posada w korpo, homeoffice i w ogóle #!$%@? + kończy mi się umowa więc te 3.5k powinni mi dać, żyć nie umierać to się niektóre wychodki zesrały, że co to za wypłata xD