Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie pamiętam jaki olej mam w silniku, a muszę dolać XD na pewno elf niebieski, ale już nie wiem czy 5w30 czy 5w40. Będzie straszna lipa jak pomylę? Rys sytuacji jest taki, że czujnik już woła oleju, więc wypada dolać. Samochód jest tymczasem na sprzedaż i nie chce mi się robić pełnego serwisu olejowego, bo nowy właściciel i tak to pewnie od razu też zrobi.

#samochody #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #olej
pogop - Nie pamiętam jaki olej mam w silniku, a muszę dolać XD na pewno elf niebieski...

źródło: comment_1624995544Ro9ab4KmzXK6r5FYnu8qUN.jpg

Pobierz
  • 13
@pogop: Myślę że to bez większego znaczenia, ale lepiej rzadszy. Diesel to nie jest jakieś sportowe auto, że może zerwać filtr olejowy, a 30-40 to na prawie to samo wychodzi. Jakbyś zastanawiał się między 20 a 40 no to wtedy trzeba uważać
Jak to kontrolka niskiego poziomu to nie jest jeszcze tragedii bo zwykle zapala się w okolicach minimum. Gorzej jak czerwona ciśnienia oleju.


@biskup2k: dokładnie. Czujnik działa bardzo dobrze, jest spory zapas na bagnecie i po prostu mu ufam. po prostu nie chcę, żeby jazda próbna rozpoczynała się od błędu na wyświetlaczu XD