Wpis z mikrobloga

Od paru miesięcy pracuję nad własnym projektem filmowym - horrorem osadzonym w realiach PRLu. Na Reddicie niektórym projekt się całkiem spodobał, więc stwierdziłem, że wypadałoby się podzielić nim z polską widownią. Realizuję film całkowicie w 3D używając głównie techniki nazywanej camera mappingiem - odwzorowuję geometrię ze zdjęć i nimi teksturuję. Jeżeli ktoś siedzi w klimatach liminal spaces, to myślę że ten film może być miłym powiewem znajomego powietrza w tym uniwersum zdominowanym przez amerykanizację. Nie chcę rozlewać się za bardzo w temacie fabuły, powiem jedynie, że widzimy tułaczkę człowieka zamkniętego w limbo jego młodzieńczych wspomnień z rodzinnej bałuckiej kamienicy z końca lat 80tych, gdzie zmuszony jest mierzyć się z szarą i okrutną przeszłością jego dysfunkcyjnej rodziny. Pomimo horrorowej natury produkcji, mocno zależało mi również na elemencie surrealizmu i odniesień kulturowych do Polski tamtych lat, która już poniekąd jest tylko wyblakłym wspomnieniem wykrzywionym przez ząb czasu. Może ciężko uwierzyć, że te losowo poskładane scenki będzie kleić jakiś fabularny ciąg, ale musicie mi uwierzyć na słowo. Wiele scen w tym teaserze wciąż wieje surowością i wybaczcie niedociągnięcia, to wciąż mocny WIP. Ale mam nadzieje, że dobrze oddaje klimat jaki zamierzałem zgotować. Jeżeli jesteście ciekawi projektu, to zapraszam pod tag #horror88 czy tam subnijcie na yt, cokolwiek. Tak czy inaczej jestem bardzo ciekaw waszych odczuć, bo jednak na reddicie ludzie lubią słodzić, a w polszy raczej mamy tendencyjność w drugą stronę skali. Trzymcie kciuki i pozdrawiam ʕʔ

#tworczoscwlasna #horror #lodz #baluty #80s #prl #retro
  • 14