Wpis z mikrobloga

U mnie w zakładzie wszyscy kierownicy + księgowość zaszczepieni. Razem około 25 osób. Na produkcji liderzy nie wszyscy, ale w większości też się zaszczepili 10/14.
Na produkcji babka z kadr powiedziała, że zaszczepiło się UWAGA niecałe 30%, około 90 osób. Inżynierowie też w większości zaszczepieni. Naprawdę nie rozumiem o co chodzi tym foliarzom i co im szkodzi się zaszczepić...
#pracbaza #koronawirus #bekazpodludzi
  • 36
@OsamaPepe: ja się nie zaszczepiłem, mimo że rodzice się szczepią, szwagier też. Siostra to nie wiem. Czemu się nie szczepie? Bo dla mnie ta pandemia to jest #!$%@? żart. Co chwile "jak spadnie ilość zarażonych to będzie normalnie/jak będzie szczepionka to będzie normalnie itp". Niedługo będą mówić, że po 20stym zaszczepieniu wrócimy do normalności. Gdyby było jasno powiedziane "zaszczepicie się, nie ma ANI JEDNEJ restrykcji i zapominamy o sprawie". A oni
@NoToTenTego ale Ty nie rozumiesz, że 70% minimum ludzi musi się zaszczepić, aby wirus nie mutowal? Wymyslasz sobie jakieś rzeczy i spinasz się na to, jakby w kagance chcieli Cię zamknąć. Ziomek wyluzuj, zaszczep się i miej to w pi****.
U mnie w zakładzie jest zupełnie na odwrót. Kluczem do tego stanu rzeczy jest fakt, ze zakład daje dzien wolny na szczepienie. Przekonało to praktycznie wszystkich pracowników produkcyjnych do słuszności idei szczepień. Jeśli chodzi o biura, to zaszczepili sie tylko handlowcy i spanikowane baby z kadr i ksiegowosci. W moim dziale (konatrukcja/technologia) nie ma nikogo zaszczepionego.
Kluczem do tego stanu rzeczy jest fakt, ze zakład daje dzien wolny na szczepienie.


@pilzmeister: to nie opyla się. Za oddanie krwi są dwa dni wolnego i można oddawać częściej niż raz. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Naprawdę nie rozumiem o co chodzi tym foliarzom i co im szkodzi się zaszczepić...


@OsamaPepe: A co im szkodzi sie nie zaszczepic? U mnie wiekszosc ludzi od tych co ledwo skonczyli szkole do ludzi z wyzszym wyksztalceniem nie zaszczepil sie prawie nikt. Tylko nikt nie wymysla teorii spiskowych. Poprostu kazdy ma gdzies tego "strasznego wirusa"

EDIT: Przypomina mi to retoryke mojej babci jak mialem 13 lat. "A co Ci Marcinku szkodzi
@Krupier: powiedz to pracownikom produkcjii, którzy rzucili sie na dzien wolny jak gęś na gorące kartofle. Oczywiscie pierwsi z kwitkiem w drzwiach staneli ci którzy najbardziej jęczeli o spisku reptalian i Billa Gatesa.
@OsamaPepe:
Poprostu "co ci szkodzi" to chyba ostatnie naiwne pytanie zeby wcisnac komus cos czego nie potrzebuje.
Fakty sa takie - wiekszosc znanych mi osob nie boi sie w ogole koronki. Jedyne znane mi osoby to dwie panikary z mojej rodziny i jeden znajomy. Co ciekawe - im mniej wychodzi z domu a zyje tym co mowia w TV - tym chetniej sie szczepia.
A znajomi ktorzy czesto bywaja w roznych
@OsamaPepe: Kto napisal ze paru osob? Napisalem ze pare sie zaszczepilo.
A czemu tak wyglada statystyka? Nie wiem. Moze dlatego ze osoby z wyzszym wyksztalceniem zarabiaja wiecej, wiec chca leciec na wakacje tam gdzie jest to wymagane. Bo jesli ktos mi mowil ze sie zaszczepi to tylko w tym celu.
@NexciaK a może po prostu uważają, że należy się szczepić? Ufają lekarzom i ludziom co poświęcili życie, aby się specjalizować w tym temacie? Bo komu ufać? Fiomikom na yt z żółtymi napisamii ludziom na produkcji co jedyne co im potrzeba do życia to żarcia i tv?
@OsamaPepe:

a może po prostu uważają, że należy się szczepić?


A Ci co poprostu uwazaja ze nie ma potrzeby to pewnie ci od zoltych napisow?

Bo komu ufać?


Jak zawsze - sobie.

Fiomikom na yt z żółtymi napisamii ludziom na produkcji co jedyne co im potrzeba do życia to żarcia i tv?


Nie wiem czemu kazdy kto nie chce sie zaszczepic na korone to glab z produkcji lub foliarz. Zaskocze Cie
@OsamaPepe: Mhm, wiec ufanie sobie to foliarstwo. Ciekawe wnioski.
W rzeczywistosci od czasu korony bylem w wielu miejscach, imprezach itd. Jakby ten "zabojczy wirus" mial mi cos zrobic to juz by sie to stalo. Widac za malo grozny.
70% minimum ludzi musi się zaszczepić, aby wirus nie mutowal?


@OsamaPepe: A ty wiesz że to jest broń biologiczna, i że jak zniknie w końcu jakimś cudem to chińczyki wypuszczą następną, lepszą wersję bo wszystkim jest na rękę żeby świat płonął ¯\_(ツ)_/¯
@OsamaPepe: problem jest w tym ze jako inzynier czy tam pracownik biura czujesz sie kims lepszym niz robotnik z produkcji i nawet jak twoje szefostwo kazało by wam gowno żreć bo kovid to i tak byscie to robili zeby ktos przypadkiem nie zrownal ciebie was do tych roboli.