Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich: na przykład po to, żeby siedzieć sobie w czystym, ładnym, klimatyzowanym biurze, albo w domu, pić kawę i pracować na komputerze robiąc w swoim tempie zadania, przy których nawet nie zauważasz jak leci czas. Alternatywą jest męcząca, nudna i monotonna praca w śmierdzącej fabryce czy zimnym magazynie, gdzie czas ci się dłuży i każda minuta trwa godzinę, jakiś Janusz cię pogania jak dziecko, pracujesz z patologią, a do tego masz
@hanyska2: przez pół roku cisnąć to można sobie kupę. Problem w nauce samemu polega na ciągłym wałkowaniu tego co się umie, a nie praca nad prawdziwymi biznesowymi przypadkami. Oferta dobra tylko lojalka na 4 lata to przesada, w sumie to max 2 lata zneyolatabod 2000 do 3500
@pankalmar nie wiem czy sam poszedłeś do takiej januszerki i chcesz wszystkich przekonać, że prawa jest w porządku, ale od razu Ci powiem, że nie jest. Sama zaczynałam dwa lata temu od stażu (3k na rękę) a później znalazłam pracę na umowie na początek mała kasa, później podwyzka a po niecałych dwóch latach mam awans i trzy razy tyle kasy co na początku. Szanujmy się.
@Choir: kiedys tez tak myslalem, ale ogolnie 2 rzeczy:

1. Fajnosc korpo, czystej pracy jednak peka jak widzisz jak dookola ceny leca w gore, podwyzek brak, i niby pozycja dobra, ale dalej jest #!$%@?
2. To co piszesz o patologii... Powiem tak, oczywiscie pewnie to czeste, ale troche popytalem, poczytalem no i jednak nie zawsze tak jest. Poza tym, jak sie zostaje na dluzej za granica to zawsze mozna co kleic
@DryfWiatrowZachodnich: no tak też zrobiłem, tylko wyjeżdżając miałem 21 lat, więc po prostu poszedłem tu na studia. Wyjeżdżając w wieku 30 lat już nie miałbym raczej takiej opcji, bo człowiek jest ja innym etapie życia, więc ciężej byłoby z tych prac się wydostać.

A co do produkcji, to w pewnej fabryce rozmawiałem z gościem, który pracował tam 11 lat. Jedenaście lat, dziesięć godzin dziennie obierania jajek na taśmie. Trzeba być naprawdę
no tak też zrobiłem, tylko wyjeżdżając miałem 21 lat, więc po prostu poszedłem tu na studia. Wyjeżdżając w wieku 30 lat już nie miałbym raczej takiej opcji, bo człowiek jest ja innym etapie życia, więc ciężej byłoby z tych prac się wydostać.


@Choir: czekaj, ale na studia za granica poszedles i tam zlapales robote w tym czystym biurze?

A co do produkcji, to w pewnej fabryce rozmawiałem z gościem, który pracował
czekaj, ale na studia za granica poszedles i tam zlapales robote w tym czystym biurze?


@DryfWiatrowZachodnich: tak

Jakby chwile pomyslal i mial jaja [hehe], moglby np zrobic kurs na widlaka, pouczyc sie jezyka, i lapac co innego, mniej monotonnego, lepiej platnego.


@DryfWiatrowZachodnich: może zależy od człowieka, ale dla mnie praca na wózku czy w zasadzie każda praca fizyczna wydaje się równie monotonna co to obieranie jaj i nie jestem w