Wpis z mikrobloga

Na TVN24 znowu gadają o topielcach. Mam ogromną prośbę - piłeś to nie wchodź do wody debilu. Ja już zawsze będę miał w pamięci jak żeśmy z kolegami rzucali sobie butelkę z piaskiem żeby sobie po nią nurkować, wiadomo. W pewnym momencie kumpel mówi że ktoś na dnie leży, "co ty gadasz" pytam, "to chodź zobacz" i nurkujemy i kurła trup na dnie. Szybko do ratownika, ten mówi że jak gówniarze sobie jaja robicie to wam wpier...
Chwilę później jak mu pokazaliśmy gdzie trup leży kazał nam oddalić się w trybie natychmiastowym. Czerwona flaga od razu. Ludzie nie wiedzieli dlaczego. #kapieliska
  • 232
@Minieri

Szczerze - nie, nigdy nie kąpałem się w dzikim akwenie.


Jak byłem w zeszłym roku w Grecji to chyba nigdzie nie widziałem strzeżonego kąpieliska, poza jedną jedyną zatłoczoną plażą pod parasolami ze wstępem za 10 euro ale to była atrakcja bardziej dla jakichś niemieckich emerytów. Z tego co zauważyłem to południowcy spędzają czas nad morzem praktycznie wszędzie tam gdzie tylko da się bezpiecznie zejść do wody, na całej długości wybrzeża.

Generalnie
@rudelusterko: tak w skrocie: hobby jest bardzo drogie, ale nie musisz kupowac wszystkiego odrazu, tylko w miare nabywania doswiadczenia konfigurujesz sprzet pod siebie swiadomie.
Aby zaczac musisz zrobic podstawowy kurs - ja robilem CMAS P1, obecnie mam CMAS P2 ale z rozszerzeniami (zaawansowany nitrox itd, to na razie Ci nie potrzebne).
Tak - majac uprawnienia teoretycznie mozesz nurkowac w ramach tych uprawnien gdzie chcesz, praktycznie nie wszedzie, bo sobie srobisz krzywde
@Minieri: ja tez mam traumę jak w 3 gimnazjum na wycieczce klasowej byliśmy nad zalewem i na naszych oczach utopił się pijany chłopak. Nie mogli znaleźć ciała przez. Wszyscy szukaliśmy go, ale nie pozwolili nam podchodzić mimo ze wiedzieliśmy w którym miejscu mniej więcej się topił. Ekipa strażaków z pontonem szukała go 30 minut i nie wierzyli kiedy mówiliśmy ze za daleko szukają, bo to było prawie przy brzegu. Do dziś
@Kressska: Nad morzem często występują mielizny i przede wszystkim prąd wsteczny na otwartym morzu. Bądź ostrożna zawsze kiedy wchodzisz do morza. Ze zwykłego uskoku w stawie czy jeziorze bardzo łatwo jest się cofnąć, a z prądu wstecznego trzeba mieć umiejętności. Świetny pływacy nie wracali już na brzeg.
Pobierz usunelisciemikonto - @Kressska: Nad morzem często występują mielizny i przede wszystk...
źródło: comment_1624782915xuEJYXpwXkmkd5mo91bOeK.jpg
@Minieri: Ja pamietam jak jako bachor dostałem kartę pływacką i wydawało mi się, że jestem niesmiertelny juz i umiem pływać i nigdy nie zatonę. Pływałem na kąpielisku w jeziorze i jakie miałem szczęście, że wujek cały czas mnie obserwował.
Bo lekko się zachłysnąłem, a jak chciałem stanąć i okazało się, że nie mam dna to zacząłem panikować i nie mogłem wypłynąć. Najgorsze była właśnie ta cisza, że nie mogłem żadnego dźwięku