Wpis z mikrobloga

Największą bekę mam z inceli którzy copują za pomocą religii

Jak możesz nadal wierzyć w te bzdury po połknięciu czarnej pigułki. Tym, co najbardziej przyczyniło się do mojego ateizmu, było moje znieważanie przez ludzi i wymuszona samotność. Zacząłem czytać wiele publikacji naukowych i książek o antropologii, ewolucji, psychologii ewolucyjnej, naturze męskiej i żeńskiej itd.

Potem studiowałem Biblię - ta została napisana przez bandę prymitywnych semitów kilka tysięcy lat temu bez zrozumienia współczesnej zoologii, fizyki, astronomii, ewolucji, ludzkiej natury. Jak można wierzyć w te bzdury napisane przez ludzi, którzy myśleli, że Ziemia jest płaska, ich klasyfikacja astronomiczna to było Słońce, Księżyc i gwiazdy - nie znali planet i sklasyfikowali nietoperza jako #!$%@? ptaka, jak można wierzyć w gadające węże, muły i faceta, który mieszkał w #!$%@? wielorybie przez trzy cholerne dni. Jak możesz usprawiedliwić swoje zniewolenie i bycie szykowanym przez ludzi, bycie traktowanym jak kompletny odrzutek społeczny jako "wyzwanie dane przez Boga" XDDDD

Religia to olbrzymi cope a także bardzo żałosny. Jak możesz usprawiedliwić Boga, że dał Ci gównianą genetykę, manletyzm, gównianą twarz z autyzmem, jak możesz nawet pomyśleć o istnieniu jakiegokolwiek boga po przeczytaniu tony badań i książek na temat ludzkiej natury i ich ewolucyjnych podstaw. Ze względu na nasze naczelne pochodzenie, ogólnie rzecz biorąc natura ludzka jest prosta, płytka i zła. Chodzi tylko o uzyskanie dostępu do jak najlepszych genów

Ludzie są produktem milionów lat gwałtownej, prostej i brutalnej ewolucji. Samce wyewoluowały tylko do rywalizacji o jaja żeńskie. Bez względu na warunki.

Jeśli wierzysz, że po śmierci dostaniesz nagrodę za to gówniane życie to trubo kek. Po śmierci nic nie ma i jestem za to cholernie wdzięczny

#blackpill
#przegryw
#religia
#incel
#ateizm
#tfnogf
#redpill
#logikaniebieskichpaskow
#antynatalizm
#nihilizm
Pobierz B.....a - Największą bekę mam z inceli którzy copują za pomocą religii 

Jak możesz...
źródło: comment_1624715464zedUyElhLEpsFw3EcJ9hql.jpg
  • 43
@BlackPillowaPrawda: Po tym co napisałeś nie wierzę, że przeczytałeś biblię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Religia to turbo cope, ale krytykowanie pism z perspektywy przyrodniczej świadczy o tym, że jesteś bardziej prymitywny niż semici, którzy ją napisali, bo uwaga uwaga - to nie są księgi o przyrodzie. XD

Wyjaśnię na mniej kontrowersyjnym przykładzie - Arystoteles zakwalifikował wieloryby do ryb, a nie ssaków, ale chyba nie uznamy, że był
@BlackPillowaPrawda: religia to po prostu filozofia, która zadaje dość dobre pytania na rzeczy na które nie istnieją odpowiedzi. Religia sobie wymyślą zakłada te odpowiedzi, stawia jakieś tam hipotezy. Ale w gruncie rzeczy nie wiadomo tak naprawdę jak jest i będzie. A ateizm odrzuca ignoruje wszystkie te pytania, które tak naprawdę przemijają się przez każdego człowieka i dotyczą każdego bez wyjątku. Religia to po prostu rozmyślanie na poziomie wyższym niż nauka. Nie
Grzech pierworodny i wolna wola. Przydatne to pojęcia.

@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen: XDDDDDDD Twierdzenie, że istnieje wolna wola przy równoczesnym założeniu istnienia wszechmogącego i wszechwiedzącego bytu, który stworzył cały świat to dopiero jest bardzo ciekawy przypadek XD

Wyjaśnię na mniej kontrowersyjnym przykładzie - Arystoteles zakwalifikował wieloryby do ryb, a nie ssaków, ale chyba nie uznamy, że był przez to śmieciem, który nic nie wniósł do rozwoju cywilizacji?

@Uriel12: No to fajnie, ale nikt
@JamKarzeu2:

I właśnie dlatego nie wierzę, że Biblia była czytana przez szanowne towarzystwo - w Biblii nie ma mowy, ani o wolnej woli, ani o grzechu pierworodnym xD Sugeruję przestać już robić z siebie znawców od pism ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Egzystencjalną wartość mitów greckich jest niezależna od tego czy ktoś wierzy w autentyczność tych opowieści i ich boskich aktorów czy też uważa je za wymysły starożytnych
religia to po prostu filozofia, która zadaje dość dobre pytania na rzeczy na które nie istnieją odpowiedzi


@Pavulenko: Pytania może i zadaje dobre, szkoda że odpowiedzi daje absurdalne.

Ale w gruncie rzeczy nie wiadomo tak naprawdę jak jest i będzie

To, że czegoś nie wiadomo, NIE oznacza, że nie można niektórych opcji wykluczyć. Kupując pieczarki w sklepie w którym nie ma wagi, (poza tą, dzięki której później sprawdza wagę kasjer/kasjerka) wrzucam
@JamKarzeu2: każdą odpowiedź będzie absurdalna, bo nie istnieje na to odpowiedź, ale sam fakt dopuszczania takich możliwości i pytań stawia człowieka na wyższym poziomie rozumowania niż unikanie tematu jak w przypadku nauki czy ateizmu. Sam fakt istnienia życia, czy czegokolwiek na świecie jest pozbawiony celu sensu jakiejkolwiek logiki, śmieszne jest to że ludzie ustanawiają logikę za fundament prawdy. Nauka nie daje żadnych odpowiedzi na filozoficzne pytania, nauka odpowiada na pytania związane
@Uriel12: Obawiam się, że kompletnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. No ale przybywam z pomocą.

w Biblii nie ma mowy, ani o wolnej woli, ani o grzechu pierworodnym xD Sugeruję przestać już robić z siebie znawców od pism ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy ja pisałem o grzechu pierworodnym? A co do wolnej woli - To nie ja sugerowałem pojęcie "wolna wola". Ja jedynie stwierdziłem że bardzo naiwne
@JamKarzeu2: Chętnie się zgodzę, że istnienie jednocześnie wszechmocnej istoty i wolnej woli jest z punktu widzenia logiki karkołomne. Idzie o to, że OP napisał [i od tego się zaczęła dyskusja i kontekst], że studiował Biblię, co wydaje mi się absolutną nieprawdą.

Co do dalszego wywodu zakładasz, że są jacyś katolicy, którzy uważają to albo tamto. Pewnie tak jest, ale znowu - kontekstem moich wpisów jest Biblia, a nie katolicy czy ludzie,
@Uriel12: Okej, czyli wychodzi na to, że się mocno nie zrozumieliśmy.

Idzie o to, że OP napisał [i od tego się zaczęła dyskusja i kontekst], że studiował Biblię, co wydaje mi się absolutną nieprawdą.

Nie wiem czy studiował, czy nie. Ale ma rację. Przynajmniej w sporej części wpisu. W biblii jest całkiem sporo twierdzeń, o których obecnie wiemy, że są nieprawidłowe. Na przykład wspomniana przez OPa płaska ziemia. No i o