Wpis z mikrobloga

@zagu chce jakiegoś flagowca, ale w rozsądnej cenie. Niekoniecznie najnowszego. A jak z aparatami?
Jak to jest z tymi usługami google. Da się te aplikacje ręcznie zainstalować z apk czy i tak nie będą działać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chomikgumiok: Z tego co wiem część jest lub była dostępna w sklepie Huawei. Czasem coś znika, czasem opóźniona aktualizacja uniemożliwia korzystanie np. z banku. Ale specem nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pisz jaki budżet i co jest najważniejsze (foto, bateria, wydajność, rozmiar itd) to Mireczki coś pomogą. Bo w cenie flagowca sprzed x lat może się zdarzyć lepszy nowy średniak ¯\_(ツ)_/¯
@chomikgumiok: w Huawei bez usług Google da się ręcznie zainstalować aplikacje - niektóre znajdzie się w sklepie App Gallery (sklep Huawei) a niektóre można pobrać z zewnątrznych sklepów (u siebie mam APKPure).

W Huawei bez usług najbardziej brakuje mi powiadomień push z Twittera i Peppera przez co nawet nie interesuje się P40, który zapewne ma niezły aparat i kosztuje w okolicach 1500 zł. Dodatkowo P40 jest w miarę kompaktowy jak na
@zagu
@darkpassionplay
Z tymi mapami i Gmailem najgorzej, bo tego używa na codzień i w przeglądarce lipa. Zwłaszcza że chciałaby używać android auto do połączenia z samochodem.
Ogólnie wymagania nie są kosmiczne. Do 6,2 cała, do 2,5k PLN i jak najlepszy aparat.
@chomikgumiok: co prawda są zamienniki ale czy to dobre obejście problemu? Z nawigacji pamietam mam na swoim Huawei dożywotnią Automapę (nie wiem czy ta promocja jest wciąż aktualna), a zamiast Gmaila można użyć klienta Spark (systemowy klient poczty obsługuje Gmail ale powiadomienia nie przychodzą od razu). W obliczu Android Auto taki pewnie Huawei polegnie.

Przy 2500 zł można poszukać używanego iPhone 11, który sprawdzi się w foto i wideo. Tylko czy
@darkpassionplay no właśnie FE jest za duży. Musiałaby być czysta 20. A ta kosztuje niestety więcej. Stąd rozważa 10. Ja myślałem że jedyny rpblem z 40 to taki ze mapy czy Gmail trzeba instalować z apk a nie sklepu, ale jak rozumiem to to tak nie działa i mimo tego nie będzie to funkcjonować?
@chomikgumiok: w tym przypadku zainstalowanie aplikacji od Google właśnie z apk nic nie daje - aplikacje wyrzucają do pulpitu. I dlatego trzeba korzystać z innej nawigacji i klienta poczty. Szkoda, że tego Huawei nie mam przy sobie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chomikgumiok: Sprawdź Asus Zenfone 8, Google Pixel 5 (na polskiej grupie fanów Pixeli jest gość który pomaga je ściągnąć w uczciwej cenie)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@darkpassionplay: O tym samym człowieku mówimy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja przymierzałem się Pixela 5, ale finalnie wziąłem S20FE 5g w Amazonie. Rozmiar mi nie przeszkadza bo jest praktycznie identyczny jak mój obecny Mi9T. P30 faktycznie jest wyraźnie mniejszy (żona ma).