Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję porady. Pracuje w januszexie jako IT na umowie zlecenie. W pracy jest dwóch IT, z czego chłopak teraz poszedł na opiekę, bo dziecko mu się urodziło, a mi kończy się umowa 30 czerwca. Tej umowy nie chcę przedłużać i teraz patrząc na to, że zostaną bez informatyka muszę ich powiadamiać o tym fakcie wcześniej? Grozi coś za taką akcję? Nie wypowiadam im umowy a jedynie nie przedłużam jej.
#praca #pracait #januszex
  • 50
@krst0: kolega jak się mu umowa skończyła ti po prostu nie przyszedł. A szef se źle przypomnienie ustawił, że się tamtemu umowa kończy i nie ogarnął. Następnego dnia już pracował gdzie indziej.
A ten kolega to nieźle zrobił. W ostatni dzień miesiąca siedzieliśmy jeszcze na salce w biurze bo inna osoba odchodziła i przyniosła ciasto. Tamten posiedział i stwierdził że się musi zbierać do domu i cześć. Nikomu nic nie powiedział.
Prosta sprawa. Nic nie mów, jak nie ogarną to po prostu następnego dnia nie przychodzisz do pracy. A jak w ostatni dzień przyjdą z umową podpisz pod warunkiem że dadzą ci 150% procent. A jak nie to elo Janusz
@krst0: W jednej z poprzednich firm koleś miał UoP na czas określony. Pracodawca (też nieźli janusze) był pewny, że przedłużą, ale na tych samych warunkach itd itp. 31 poprzedniego miesiąca typ przyszedł do roboty, jak gdyby nigdy nic, bez słowa wyszedł. 1 się nie pojawił, bo znalazł coś nowego, lepszego. Janusze, klasyczny pikachu_face.jpg, "jak do tego doszło, nie wiem".
@krst0: u mnie w robocie typ miał zaplanowany wyjazd, projekt był w mega rozgrzebanym stadium, pod ogromnym ciśnieniem wisiały kary umowne. Szef nie przewidział ze się chłopakowi kończy umowa, a okresu wypowiedzenia nie było wiec tylko oznajmił ze on nie przedłuża i nara xD bo on ma już zaplanowane wakacje