Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję porady. Pracuje w januszexie jako IT na umowie zlecenie. W pracy jest dwóch IT, z czego chłopak teraz poszedł na opiekę, bo dziecko mu się urodziło, a mi kończy się umowa 30 czerwca. Tej umowy nie chcę przedłużać i teraz patrząc na to, że zostaną bez informatyka muszę ich powiadamiać o tym fakcie wcześniej? Grozi coś za taką akcję? Nie wypowiadam im umowy a jedynie nie przedłużam jej.
#praca #pracait #januszex
  • 50
Pracuje w januszexie jako IT na umowie zlecenie. W pracy jest dwóch IT, z czego chłopak teraz poszedł na opiekę, bo dziecko mu się urodziło


@krst0: Opieka, tzn. urlop rodzicielski? Na zleceniu?

@jadalny_kasztan: @baldi: @wacek_1984: @wujo17: Zakładam, że op ma normalny stosunek pracy, tylko w ramach, hehe oszczędności i wygody zamiast na uop daje zlecenie, a także, że pracodawca jest bardzo średnio ludzi (w końcu "januszex").
Dlaczego
@instalacja: ja jestem na zleceniu, a kolega na uop. Podejście tej Januszerki wyssało ze mnie ostatnie odruchy bycia ludzkim. Odpłacam się dokładnie w ten sam sposób. Uważam, że wszystko zawsze wraca do każdego, więc jeśli jako Janusz źle traktujesz swojego pracownika to nie dziw się, że może Cię spotkać taka "odpowiedź". Powiem im w poniedziałek, że w środę kończę, także swoje odcierpią i tak
@krst0: Jeśli są faktycznie szmaciarzami (i np. odmawiają ci uop) to po prostu poczekałbym do końca umowy i przestał przychodzić. W wersji hard zainteresowałbym państwowe instytucje, żeby ustaliły, czy przypadkiem janusz nie powinien odprowadzać więcej składek, nie powinien naliczać ci się urlop i staż pracy, itd.

ktoś tu ma problemy z agresją xD


@jadalny_kasztan: Raczej ktoś z czytaniem ze zrozumieniem. Masz jakieś pomysły o kogo może chodzić?