Wpis z mikrobloga

#mecz #reprezentacja #euro2020
Moja refleksja:
- brak szczęścia, plaga kontuzji (Milik, Bielik, Góralski, Piątek, Reca (sic!)), główne czynniki, które grały przeciw nam na Euro
- bereszynski, Jóźwiak, Krychowiak, trzej muszkieterowie naszej porażki - wszyscy trzej są zawodnikami ofensywnymi, którzy w obronie dostają wylewów. Krychowiak główny winowajcą przegranej że Słowacją, trochę na spole z Józiem i Beresiem, wszystkie bramki bezpośrednio lub pośrednio z ich winy
- Zielu top, jego przegląd pola, podania, aktywowanie kolegów, ofensywnie majstersztyk
- Klich i Moder dobra postawa, solidni kadrowicze
- Bednarek moim zdaniem top w obronie (zdarzały się błędy, utrata krycia), ale rośnie nam nowy lider defensywy.
- Glik solidnie, ale Mundial z ławki
- Szczęsny - trudno go ocenić, bo jest bramkarzem, a możliwości strzału na jego bramkę to efekt kulejącej obrony (J, Bereś, K), mimo to próbował
- Lewy - top of the top, tu nie ma się co rozpisywać.
- Sousa - moim zdaniem (mimo punktów) repra pod jego wodzą to ciekawy twór, mocno ofensywny. Wymienimy obronę i wahadła i może to być niezła ekipa. Polski trener to skok w tył, jak do tego dojdzie to ostatni turniej Roberta w #!$%@?

Zapraszam do merytorycznej i kulturalnej dyskusji
  • 41
@therichguy: pytanie właśnie czy jak zmienimy selekcjonera na Mundial i będzie padaka to czy Robert po prostu nie zrezygnuje z kadry? Bayern się skończy za dwa lata, max trzy, a myślę że dla Roberta ważniejsza będzie rodzina niż kopanie piłki. Może asystent w Bayernie czy coś
@afromort: Bez kitu, Bielik za Krychowiaka, Kędziora za Bereszyńskiego i byłoby znacznie lepiej, problem z tym, że nie wiem kto za Jóźwiaka (który swoją drogą był nowym Błaszczykowskim całkiem niedawno xD)
Zielu to top 3 naszej kadry, z Modera będzie przyszłość, a za Szczęsnego niedługo Drągowski powinien wskoczyć (nie mam pojęcia czemu go nie ma teraz w kadrze a na treningach był Majecki)
@afromort: nie wiem mam uczucie, że Lewy pogra tak jak Zlatan do 39-40 na dość wysokim poziomie w bardzo dobrej drużynie, czy w Bayernie do końca? Nie wiem, raczej nie. Ale Lewy nie bazuje swojej gry na szybkości i dryblingu, większość jego atutów nie straci na jakości z upływem wieku (możliwe, że trochę refleks się pogorszy ale bez tragedii) + Lewy się bardzo dobrze prowadzi jeśli chodzi o tryb życia i
@biblia: Jóźwiak jako zawodnik tylko ofensywny nie jest złym zawodnikiem. Jak popracuje nad obroną to będziemy mieli z niego pożytek na prawej stronie. Oby wyciągnął wnioski. Zielu i Moder to jest konieczność w reprze
@therichguy: zgadzam się z tym co mówisz, aczkolwiek będąc Robertem miałbym wątpliwości czy zostawać w kadrze. Klub to co innego i faktycznie, może pogra jeszcze parę lat, ale czy będzie się chciał użerać z kolejnym Buzzerem?
@afromort: myślę, że nie zrezygnuje.
Gra w kadrze daje mu sporo marketingowo. Albo inaczej rezygnacja gdy dalej sportowo daje radę byłaby bardzo źle odebrana a jego wartość marketingowa w Polsce spadłaby.
No i kolejne Euro jest w Niemczech - pewnie chciałby się jeszcze pokazać na tym turnieju.
@afromort: co do meczu nie wiem czy ściągnięcie Klicha było dobrym pomysłem. W momencie gdy Placheta i Kozłowski byli już obydwaj na boisku straciłem już prawie wszystkie nadzieję. Z całym szacunkiem do nich, ale niestety to są ogóry na tym poziomie przeciwko takiej drużynie jak Szwedzi. Niestety przez te kontuzje mamy za krótka ławkę. Płacheta 92 minuta, potrzebujemy by mieć piłkę przy nodze, a on nie potrafi przyjąć piłki, która traci
@therichguy: Klich jest świetnym pomocnikiem i może faktycznie go zabrakło aczkolwiek było widać po nim zmęczenie. Płacheta bardzo słaby występ, tak jak mówisz, bal się piłki. Kozłowski niewidoczny. Frankowski szarpał i za to plus. Czyli wciąż- do naprawy wahadła
@afromort: Co do trenera to musimy się zastanowić czego chcemy jako kibice - wyników czy stylu. Jestem pewien, że Brzęczek wyciągnąłby z tej grupy więcej, wygrałby ze Słowacją 1-0 przy 40% posiadania piłki, z Hiszpanią to wiadomo w dupe 0-2 no i myślę, że z taktyką Jose Brzęczinho dowieźlibyśmy 0-0 ze Szwecją co dałoby awans. Tylko wtedy zacząłby się płacz i lament, że wygrywamy ze Słowacją na farcie i że w
@afromort: jóźwiak moze trochę okrzepnie w anglii, moder nabiera doświadczenia i pokazuję to z kazdym meczem to bedzie dobry duet z klichem. Fajnie by bylo gdyby bielik wrócił dobrze sobie radzil i nie boi sie piłki przy nodze ale te kontuzje... niewiadomo czy zaraz przypadkiem będzie zjazd i coraz słabsze ligi z względu na urazy. Szczęsny.. mam dosc gościa, ale jest lubiany w szatni więc ciężko bedzie. Puchacz jest okropnie słaby
@sihil: trenera zostawić ja myślę ze do kilku pilkarzy wystarczy mentalnie dotrzeć a nie czekać az sie przestawi i sousa to chyba potrafi. Taktycznie myślę tez sie wybroni dla mnie mało czasu żeby coś wdrożyć i poszedł może ciut za ambitnie a na początku trzeba było na spokojnie laga na robercika później wprowadzić jakies schematy z laga na robercika no ale nie bylo czasu niestety
@afromort: nie wiem jak sousa mógł wystawić Krychowiaka śmieciarza po tym jak zielu rozgrywał z Hiszpanią. Po jego stracie padła druga bramka dla Szwedów.
Glik po fatalnym sezonie winien iść w odstawkę, a tu filar niby XD jeśli on grał to znaczy, że nie mamy w Polsce stoperów w ogóle. Dużo fatalnych błędów robił. Z resztą o całej linii defensorów nawet nie ma co się wypowiadać, dno.
Założę się, że połowa
Wymienimy obronę i wahadła i może to być niezła ekipa. Polski trener to skok w tył, jak do tego dojdzie to ostatni turniej Roberta w #!$%@?


@afromort: moim zdaniem warto nie inwestować w wahadła. Nie mamy obecnie piłkarzy na takim poziomie co Błaszczykowski i Grosicki w swojej życiowej formie. Nie ma co się łudzić, że Jóźwiak i Puchacz osiągną kiedyś międzynarodowy poziom.
Dlatego zmieniłbym ustawienie. W pomocy w formie rąbu od