Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nienawidzę siebie i swojego życia. Mam nadmierne owłosienie, najgorzej to wygląda nad górną wargą, widać że rośnie mi wąs, chociaż się depiluję. Niestety lasery w moim przypadku odpadają, woskowanie i depilatory, kremy do depilacji są nieskuteczne. Pozostaje mi tylko golenie, widać ślady golenia. W szkole dokuczali mi z tego powodu. Niestety nadal mi dokuczają. Ostatnio chłopak siostry powiedział, że rośnie mi wąs i zaczął się ze mnie śmiać. Inni udali, że tego nie słyszą, lecz widziałam lekkie podś#!$%@?. Z przodu mam protezę zębową, miałam wypadek wskutek którego straciłam 4 zęby. Niestety nie stać mnie na implanty, więc muszę się z tym męczyć. Staram o siebie dbać, o dietę, ruch, mam 28 lat, ważę 54 kg przy wzroście 170 cm, ładnie się ubieram, starannie maluję, chodzę do fryzjera, lecz nadmierne owłosienie i utrata przednich zębów niszczy całe starania. Nigdy nie miałam chłopaka, chociaż chciałabym kochać i być kochana. Z moimi wadami żaden mnie nie chce. Kiedyś poznałam chłopaka z ginekomastią. Myślałam, że mając podobne problemy odnajdziemy wspólnie porozumienie. Niestety podbudował sobie ego znajomością ze mną i mnie zostawił. Nie mówię o moich wadach, lecz to widać. Przez protezę nie będę mogła pocałować chłopaka. Zresztą wystarczy, że zobaczy ślady po goleniu to ucieknie.

Nadal chodzę w maseczce, dzięki temu czuję się swobodnie. Niestety wystarczy, że ją zdejmę i zaczynają się docinki, podś#!$%@?, spojrzenia. Staram się zakrywać ślady po goleniu grubą warstwą podkładu, lecz pod maseczką wszystko się wyciera, pod wpływem wysokich temperatur spływa. Mam pytanie o podkład. Jakim najlepiej to zakryć? Próbowałam już różnych, lecz z marnym skutkiem.

Chcę normalnie żyć i usilnie próbuję. Przykro mi, że jestem sama. Wiem, że nigdy nikogo nie spotkam. Nie mam przyjaciół, rodzina ma swoje sprawy. Czuję się jak śmieć. Chciałam zapytać o podkłady i przy okazji się wygadać, bo nie mam komu...

#uroda #zalesie #kosmetyki #makijaz #podklad #pytanie #rozowepaski #pytaniedoeksperta #niebieskiepaski #kiciochpyta #mirabelkopomusz #pytaniedorozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60d379774dac4f000b2018bf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Ślady po goleniu w sensie zacięcia czy zaczerwienienia? W obu przypadkach sprawdź czy robisz to prawidłowo, rozważ coś co da poślizg przed goleniem i może kup dedykowaną maszynkę do twarzy. Ewentualnie przerzuć się na rwanie pęsetą.
Podkład to polecam Felicea, najmocniej kryjący jaki miałam. Rozważ też jakieś badania, bo nadmierne owłosienie może być oznaką problemów hormonalnych.
@AnonimoweMirkoWyznania: mordo ale czemu odpadają te wszystkie inne sposoby pozbywania się włosów? jakiekolwiek z nich byłoby lepsze niż golenie. A co do zębów to ja bym jednak postawiła na zbieranie pieniedzy na implanty za cene czegoś innego, w momencie w którym to jest tak gigantyczny kompleks zatruwający życie. Tak, to duża ilość hajsu, ale po roku/dwóch mogłabyś to ogarnąć. Powodzenia tam i się nie łam, wszystko da się ogarnąć!
CiepłyStarzec: Hej, tez mam wąsa (tak, tez jestem kobietą). Raz na 2 tygodnie rozpuszczam w mikrofalówce zakupiony w necie wosk do depilacji (jest to tanie i wystarcza na długo), nakładam plastikowym patyczkiem i po zaschnięciu zrywam. Boli kilka sekund a jest kilka tygodni spokoju. Taki sam zabieg można zrobić u kosmetyczki i nie jest super drogi, ale opcja domowa jest i szybsza i tańsza. Myśle, ze jedna taka depilacja kosztuje mnie
@AnonimoweMirkoWyznania: Przyczyn nadmiernego owłosienia może być ogrom, od PCOS, nadnercza po mikrogluczolaki przysadki mózgowej. Może to też być taka Twoja uroda. Polecałabym skonsultować się z endokrynologiem, który się specjalizuje w Twoich problemach i sprawdzić czy może tam kryje się powód bo może uda się go zdusić u źródła.
Powodzenia i trzymaj się bo niestety wiem, jak może być ciężko w takiej sytuacji.
@Krynicka: bo to nadmierne owłosienie jest spowodowane zapewne rozregulowanymi hormonami(choroba autoimmunologiczna np. PCOS), a w takich sytuacjach laser jest niewskazany, bo to wywalanie pieniędzy w błoto. Włosy odrosną po jakimś czasie.