Wpis z mikrobloga

Dokładnie tak jak przewidziałem, dojechałem do pierwszego akapitu i jeb na pysk jednak matka programowania. Poprawność polityczna zeżarła wam już mózgi, jeden dzień w roku gdzie można podkreślić rolę ojca, ale nie po co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przy okazji Dnia Ojca nazwaliśmy ten artykuł “Ojcowie programowania”, jednak znajdą się tu również Panie :)
(...)
Jak wyżej, tytuł mówi “Ojcowie programowania”, jednak według wielu pierwszymi programistkami były kobiety - ich praca sprawiła, że zasługują na to, aby o nich tutaj wspomnieć. Zaczniemy od Ady Lovelace.

Bez przesady z poprawnością, wyluzujmy. Pamiętajmy, że to artykuł merytoryczny! Dwie kobiety też przyczyniły się do tego, o czym mowa, więc o nich napisaliśmy.
  • Odpowiedz
@Bulldogjob:

Bez przesady z poprawnością, wyluzujmy. Pamiętajmy, że to artykuł merytoryczny!

Dlatego opisujecie dokonania dwóch kobiet na cześć dnia ojca, który jest dniem męskim? Ciekawa sugestia i bardzo merytoryczny w dodatku artykuł xD. To tak jakbym na początku emancypacji kobiet na cześć dnia kobiet napisał o emancypacji jako odejściu od władzy ojcowskiej przez synów w Grecji ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Bez przesady z poprawnością, wyluzujmy. Pamiętajmy, że to artykuł merytoryczny! Dwie kobiety też przyczyniły się do tego, o czym mowa, więc o nich napisaliśmy.


@Bulldogjob: sami się naraziliście... Na dzień matki zrobicie "matki programowania" ale wciśniecie tam Turinga i jakiegoś faceta bo bez nich by nie istniało? Wątpię.
  • Odpowiedz
Myślę, że wszyscy jesteśmy trochę przewrażliwieni ze względu na czasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Assembler faktycznie jest pierwszym językiem maszynowym jednak jako prezent na dzień ojca można było zamieścić coś na wymiar pierwszych programowalnych urządzeń/maszyn niekoniecznie elektrycznych.
  • Odpowiedz
"Ojcowie programowania" i Ada Lovelace na pierwszym miejscu (°°
Dzięki, od dziś bulldogjob trafia na moją czarną listę ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozdro od #programista15k
  • Odpowiedz