Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 567
Nie wytrzymię zaraz. Pojechalem z rodzicami do Grecji. Upał 35 stopni, czyli prawie tyle co w Polsce. Zajechaliśmy z lotniska autokarem do hotelu, wchodzimy do pokoju a tam nagrzane do 45 stopni chyba. Wszyscy zaczęli się krzątać rozpakowywać, a ja zacząłem grzebać coś przy klimatyzacji żeby ugasić to panujące w pokoju inferno. Ojciec gdy tylko to zobaczył to wybuchnął -Syyyneek kurde czy Ty CHCESZ NAS POZABIJAĆ tom klimą? I zrobił pół godzinny wykład o szkodliwości klimatyzacji pełen anegdod zawierających przykłady jego kolegów którzy po włączeniu klimatyzacji zachrowali na coś strasznego albo dostali lumbago xD cokolwiek to jest. No i teraz się tu kisimy przy otwartym oknie czekając aż się wszyscy spakują na plażę. Dobrze że chociaż wiatr wieje. Czy wy też macie takich starych? #wakacje #grecja #pasta #podrozujzwykopem
  • 79
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Sebalke: pamiętam jak weszły auta z klimą do Polski to biedaki rozpowiadały banialuki o jej szkodliwości, bo ich nie było stać na taki samochód. Teraz każdy na auto z klimatyzacją to się zamknęli, choć niektórym przylgnęło i potrafią jeszcze wyłączyć czasem jak są za głupi.

Teraz za to coraz więcej ludzi ma klimę w domach/firmach, ale nie wszystkich stać to mitologizują wpływ chłodniejszego powietrza xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sebalke: nie nasmiewaj się z ojca tylko wytłumacz zamiast pisać w internecie. Stary Cir na wakacje wziął a Ty #!$%@? na niego w necie

@skorpion666: jak go stary wziął na wakacje to raczej bohater tej pasty jest w takim wieku, że samego by go w domu nie zostawili. Więc tu nie ma miejsca na wdzięczność.

Poza tym z betonem się nie dyskutuje, jedyne co można zrobić to się
  • Odpowiedz
@Sebalke: tak, też mam takich starych. Jak im mówię, że choroby biorą się z patogenów, nie z zimna to aż się gotują. Nie włączą klimy w samochodzie nawet w największe upały. A jak mój dzieciak złapał jakiegoś wirusa w żłobku (na 24 dzieci 18 nieobecnych) to matka stwierdziła, że pewnie czegoś zimnego się napił.
  • Odpowiedz
Teraz za to coraz więcej ludzi ma klimę w domach/firmach, ale nie wszystkich stać to mitologizują wpływ chłodniejszego powietrza xD


@Kismeth: W samochodzie nie mają wyboru. Klimatyzacja jest wystarczająca żeby potężnie schłodzić kabinę (pomijając jakieś małe gówna segmentu A/B, choć i tam już chyba nie jest tak źle z wydajnością). W segmencie D bądź wyższym to nawet na niskich obrotach utrzymuje komfortową temperaturę i nikomu nie wieje.

A w budynkach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matrioszkawkieszeni: o nie zgodzę się. Bieda porównywalna jak w Polsce, różnica w płacach średnich to tylko 17 euro ale ludzie znacznie milsi, serdeczni i życia tu na takim luzie jakiego w Polsce nie znajdziesz. Grecy żyją najdłużej w Unii Europejskiej pewnie przez ten brak stresów. Greczynki bardzo ładne co chwila mówią do mnie kalimera itp XD gyrosa #!$%@? i był pyszny
  • Odpowiedz
@Kryptonim_Janusz: wiadomka, ale w internecie trochę słabo. Ja z rodzicami nigdy nie byłem na wakacjach, i dziwnie się czuje jak kogoś stary zabiera a jemu jeszcze nie pasuje. Ale kto wie, gdybym był z bogatszego domu pewnie miałbym inna perspektywę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mave: z tego co czytam w necie to mój przypadek nie jest taki rzadki jak się może wydawać. Od zawsze było "nie znasz się", a jak kiedyś zapytałem "no to mnie naucz? " to była tylko jedna cięta riposta "dorośniesz to się sam nauczysz" no i jak tak żyć nie będąc #przegryw ?
  • Odpowiedz