Wpis z mikrobloga

@Remo3241: Art. 116 § 1a
§ 1a.
Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany.

A grzywna z KW to max 5000 zł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Estetykatopodstawa: No dobrze ale jednak to chyba silownia powinna coś takiego mieć a nie ja jako klient. Oni mi pozwolili zrobić licencję, pozwoli mi przyjść i odbyć trening i to chyba nie ja powinienem być tym obciążany?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Estetykatopodstawa: czyli mogę dostać jedynie mandat za brak maseczki? Nie wiem czy to ważne ale podczas legitymowania tylko wstałem z ławki zeby trochę kultury zachować, nie poruszałem się po obiekcie
@Remo3241: W mojej opinii tak.
Maksymalnie będzie to 500zł ale może też być to pouczenie.

Przed 29 listopada 2020r., jak ktoś otrzymał to sądy masowo umarzały. Ale od 29 listopada gdy weszła w życie nowa ustawa to już jest tam zawarta podstawa prawna.

Generalnie musisz obrać jakaś linię obrony, wymyśleć dosyć realny powód dlaczego nie miałeś - a może skończy się to wtedy jedynie na pouczeniu.

Możesz np. powiedzieć, że już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Estetykatopodstawa: okej dzięki wielkie za odpowiedź! A mógłbyś jeszcze wyjaśnić pouczenie w przypadku nie zgłoszenia się na wezwanie? Jest napisane że KP odstąpi od przesłuchania czyli poprostu nic z tego nie będzie czy odrazu mandat wjebia?
@Remo3241: Kurła to jest wezwanie na komisariat a nie rozprawę w sądzie xDD

Generalnie możesz na komisariacie złożyć wniosek o dobrowolne poddanie się karze, wtedy sąd wymierzy zapewne niższe. Możesz też własnie złożyć zeznania lub wysłać je na podany adres.
Ale akurat w tej kwestii, lepiej gdyby ktoś doszczegółowił.
@Remo3241: xD jak miałeś licencje to se mogą, szukają głupich. Mówisz, że masz licencje i właściciel Cię wpuścił- tyle. Maseczka? Miałeś tylko jak ćwiczysz to oczywiste, że nie zakładasz jak robisz serie 500kg w martwym.