Wpis z mikrobloga

@kaitek666: Biedulka, musi być wymęczona :( Nie wiem, jak z wetami w Poznaniu, ale jeśli chodzi o sterylizację gadów, mogę polecić Pawła Sucheckiego z Torunia. Lata temu przeprowadzał operację usunięcia kul żółtkowych u mojej samicy gekona lamparciego (ze sterylizacją w pakiecie) - wszystko w bardzo dobrych warunkach, operacja na podgrzewanej macie, bezpieczny wariant narkozy itp. Gekonica przeżyła i doszła do siebie.

Z Poznania do Torunia jest co prawda kawałek, ale
  • Odpowiedz
@oblesny_wujek:

ile wydajesz miesiecznie na jej utrzymanie?

- jeżeli chodzi o samo jedzenie i jakieś suplementy to niewiecej niż 80zł/msc. trzeba wziąć też pod uwagę, że ostatnio z nią jeździłem do weterynarza ze względu na jaja, więc takie wydatki też się zdarzają. sporo prądu też zjada oświetlenie, ale nie liczyłem nigdy ile wychodzi.

karmisz ją jakimis zywymi robakami, ktore musisz skladowac
  • Odpowiedz
@Apaturia: udało mi się na szczęście trafić na dobrego weterynarza który zna się na gadach i ma doświadczenie z operacjami, więc z tym mam dużą ulgę. w razie co będę pamiętać o Toruniu :) podeślesz zdjęcie gekona? cieszę się że wszystko z nią spoko
  • Odpowiedz
@kaitek666: Tak właściwie, to wszystko było z nią spoko, bo niestety, zeszłej jesieni odeszła... Przyplątała się infekcja dróg oddechowych - kuracja antybiotykiem wydawała się pomagać, potem nieoczekiwanie przyszło pogorszenie i w ciągu jednej nocy było po wszystkim. Zasnęła w ulubionym miejscu do wygrzewania i już się nie obudziła (,) Przeżyła u mnie w sumie dwanaście lat, sterylizację miała w wieku niecałych dwóch. Tak wyglądała:
Apaturia - @kaitek666: Tak właściwie, to wszystko było z nią spoko, bo niestety, zesz...

źródło: comment_1623941788taQYh5EWlAmzMBtNAYxYeL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz