Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy jest jakieś przeciwskazanie, żeby użyć szafy rack jako rozdzielnicy elektrycznej? Zastanawiam się nad gwiazdą w domu, co spowoduje że całe mnóstwo kabli będzie musiało się znaleźć w skrzynce i wydaje mi się że szafa rack może być tańszym i lepszym rozwiązaniem. #budownictwo #elektryka #budowadomu
  • 13
@marrbacca: przeciwwskazań nie ma, nawet są specjalne ramy do racka wyposażone w szynę DIN, ale sens tego jest niewielki, w ten sposób możesz sobie zamontować rządek aparatów na potrzeby racka i jego wnętrza, a nie całą rozdzielnię współczesnego domu, jeszcze zrobionego pod automatykę. Zasadniczym problemem jest po prostu miejsce, taka rozdzielnia zajmie ci pół dużego dwumetrowego racka, a za tą częścią rozdzielniową będą jedynie pająki mieszkać. No chyba, że możesz racka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: @Zarzutkkake: dzięki! Myślałem, że może są jakieś wytyczne odnośnie szczelności, czy coś.
@Jarek_P: planuje nawet 2 szafy (42u) żeby na pewno wszystko się zmieściło (elektryka + sterowanie i lany). Chciałem je umieścić obok siebie. Zgadza się, że miejsce z tyłu będzie nieużywane, ale oprócz tego wad nie widzę ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: no sam piszesz że elektryka zajmie pół takiej szafy ;). Jak pomyślę że chce tam wstawić jakiś serwer, nasa, sporo sprzętu sieciowego i jeszcze coś do kontroli automatyki to wydaje mi się że jedna szafa to będzie za mało...
@marrbacca: wszystko to, co wymieniłeś, plus jeszcze UPS, rozdzielnia zasilania "gwarantowanego" i rozdzielnia instalacji niskonapięciowych zajmuje mi może z 2/3 mojej szafy, reszta jest pusta. Jedynie NASa mam gdzie indziej, trzymam na nim rzeczy cenne, zatem logiczne mi się wydawało, by go wkitrać w jakieś maksymalnie nieoczywiste miejsce w domu, tak by jedynie pożar bądź naprawde bardzo drobiazgowa rewizja (w wykonaniu bydła złodziejskiego, żeby nie było) były w stanie go znaleźć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: czyli masz też elektrykę w tej samej szafie? Jak duży dom? Masz jakieś zdjęcie jak to wygląda? Dałeś mi sporo do myślenia, naprawdę myślałem że się nie zmieszczę w jednej :)
@marrbacca: elektrykę mam tylko w zakresie "za UPSem", to ta mała rozdzielnia na samym dole.
W szafie jest też stary serwer MBX, od lat wyłączony, jedynie miejsce zajmuje i u góry stary router cisco, też w charakterze zapchajdziury. Z drugiego routera cisco jest zrobiona obudowa do serwera na RaspberryPi4.
Jak widać, wolnego miejsca jest jeszcze dużo.

Najlepiej sobie rozrysuj swoją serwerownię, biorąc pod uwagę rzeczywiste wymiary komponentów, sam zobaczysz, czy się
Pobierz
źródło: comment_1623877051ivmMP4fcADZAgESrb6MIJQ.jpg