Wpis z mikrobloga

Zna się tu ktoś na kosach spalinowych? Chciałbym kupić jakąś żeby sobie wykosić działkę bo pokrzywy już prawie 170cm mają i ogólnie jungla. Miałem jakieś gówno sklepowe kupione marki no-name ale zdechło po 2 latach lekkiego koszenia, a gostek w serwisie mówi że szkoda naprawiać bo znowu się zepsuje i lepiej kupić nową lepszą. Do 500zł kupię coś co podziała dłużej?
#kosiarka #ogrod #narzedzia
  • 45
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drim: masz tą działkę w miarę równą? Jeśli tak to wynajmij jakąś firmę żeby to skosiła i wywiozła, a kup raczej normalną kosiarkę i poświęć kilka godzin raz na półtorej miesiąca żeby to skosić.

Jak nie to jest problem, bo do 500zł nie kupisz nawet przyzwoitej używki.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drim: i jeszcze napisz co się dzieje, bo może to wina smarowania albo zwykłej regulacji linki gazu.

Albo kozy sobie kup( ͡° ͜ʖ ͡°) jedną kupisz od 200zł, więc w budżecie starczy jeszcze na łańcuch( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MojWlasciciel: nie jest równa i nie będę wynajmował firmy. Kosiarkę normalną mam, ale tam nie wjadę bo cholera wie co tam w tej trawie jest i mi jej szkoda. Ostatni raz to było koszone kilka lat temu, a człowiek tam nie zaglądał też gdzieś parę lat. Z kosą i nożycami to nawet nie chcę mi się tam wchodzić. Myślę o tym wynalazku RQ580
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@drim: mam taką
https://www.castorama.pl/kosa-spalinowa-nac-bp54-id-1121676.html
Do niej dokup lepsze szelki, przylbice i sluchawki i w sam raz w 500zl się mieścisz. U mnie spokokojnie trzeci zespn zaczyna i nawet nie było problemu z odpaleniem po zimie.

Ale jeśli to faktycznie gaźnik do wymiany to ja próbowałbym reanimować tą która masz. To że serwis mówi że się nie opłaca to ja bym nie brał za pewnik. Mają teraz sezon i na droższych (gdzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@drim: ja mam Naca z allegro za około 550. 2 sezony chodzi, co 3 tygodnie używam jej przez około 1,5h.

Co prawda była na naprawie gwarancyjnej, ale naprawili. Zobacz czy masz serwis gdzieś blisko żeby nie bawić się w wysyłki, ja osobiście im dostarczałem.
@drim nie szczególnie ale nawet noname chwilę podziała jak zadbasz o smarowanie przekładni, odpowiednia mieszankę itd. Ja używam Hecht 1331 za około 800zl ale pracuje też jako nożyce i okrzesywarka. Jest bardzo lekka. Polecam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@drim:
Nie piernicz. Mam dejmona już jakiś czas i chodzi jak #!$%@?. Tylko żyłkę kupuję i mieszankę leję.

A jak się #!$%@? to za 150zł nowy silnik i znowu jazda.
Mam 10 nowych silników w cenie budżetowego modelu jakiejś lepszej marki. Choćbym zajechał jeden silnik rocznie to ta markowa po 10 latach też już będzie do wymiany. Tyle, że już któryś rok nie chce paść
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wojtoon: dokładnie, te stihle i drogie marki to się nadają ale do firm gdzie dzień w dzień w sezonie kosisz pobocza a nie raz na miesiąc pójdziesz skosić trawkę 500m2

Nie warto przepłacać bo do funkcji jaka ma spełniać u kolegi w zupełności wystarczy tańsza kosa
@drim też polecam Demon rq580. Posiadam rok i chodzi bezawaryjnie. Kupiłem sobie tylko nowe szelki bo te w zestawie to szajs. Rączki te aluminiowie mi się urwały ale przełożyłem sobie ze starego NACa.
Rok temu zapłaciłem za nią 365 zł teraz z ciekawości zobaczyłem u tego samego sprzedawcy kosztuje 498 zł.
@drim: mamy stihla już 15 rok, raz tylko wymieniliśmy część za 30 złotych bo jak spadła to nie mogliśmy jej znaleźć w trawie, a trawa u nas na nieużywanej działce do 2 metrów dorasta, mój ojciec w tym czasie na zadbanym trawniku zużył 4 marketowce. Raczej nie szukaj używańców z Niemiec, bo często są naprawiane na trytytki, tysiąc podkładek itp, jak używana to od normalnego użytkownika nie handlarza