Wpis z mikrobloga

Zna się tu ktoś na kosach spalinowych? Chciałbym kupić jakąś żeby sobie wykosić działkę bo pokrzywy już prawie 170cm mają i ogólnie jungla. Miałem jakieś gówno sklepowe kupione marki no-name ale zdechło po 2 latach lekkiego koszenia, a gostek w serwisie mówi że szkoda naprawiać bo znowu się zepsuje i lepiej kupić nową lepszą. Do 500zł kupię coś co podziała dłużej?
#kosiarka #ogrod #narzedzia
  • 45
@drim: a co jest nie tak z tą tanią? Najczęściej pada w nich gaźnik (zapycha się, można przeczyścić, ale to pomoże tylko na trochę) i trzeba go wymienić. Kosztuje 20-50 zł.
@MarMac: w sumie nie wiem, zaniosłem do serwisu i mówili że to się nie opłaci bo podziała chwilę i znowu jebnie bo te nołnejmy tak mają. Niby można się tak bawić ale po co
@drim: u mnie nowy gaźnik wytrzymał dwa sezony. W tym roku byłby trzeci, ale się wyprowadziłem i już nie mam czego kosić więc przyjmijmy, że dwa lata i pada.
Wymiana gaźnika trwa 10 minut (idzie się wyrobić w 5). Mnie kosztował z przesyłką jakieś 40zł.
Chcesz wydać 500zł na kosę czyli mógłbyś 12 razy wymienić gaźnik. Czyli 24 sezony koszenia.
Sam pomyśl czy Ci sie chce. Ja lubie sobie tak pogrzebać
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@drim: faktycznie można się bawić w wymianę gaznikow. Ale od siebie dodam, że mamy w domu Stihla fs-55. Rocznik 2007, tyrany moim zdaniem dość mocno bo to jest główna kosiarka w domu i naprawdę solidny sprzęt. Faktycznie czasem by się chciało trochę więcej mocy, bo jak się troszkę pokosiło stihlem co miał chyba 2,7km to apetyt wzrósł. Ten fs-55 ma chyba 0,9 km więc dostaje jeszcze bardziej w kość niż mocna
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@drim: do 500zl będzie ciężko - mówiąc szczerze to w tej cenie brałbym jakiegoś NACa i psychicznie się nastawiał na kolejny koszt za 2 lata. Ogólnie z kosami jest #!$%@? temat bo masz albo chiński marketowy badziew za 300zl albo Stihla i podobne za 1.5k w górę i praktycznie nic pośrodku xD

@meldred: no ja nie wiem czy bym zaufał takiemu setupowi w kosie za 500zl xD chyba bym wolał
@drim: ja też mam jakiegoś NACa czy innego chińczyka na japońskim gaźniku podobno ( ͡° ͜ʖ ͡°) fakt faktem że poza silnikiem prawie wszystko już było wymieniane tj. rączki, wałek napędzający głowicę, głowica, osłona. Ale sam silnik śmiga i nie chce paść mimo że mam ją z 7-8 rok a dałem z 350 zł za nią.
@drim oni robią jeden model budżetowy Demon RQ580, znajdziesz na alledrogo. Patrz tylko żeby był z tego roku. Również polecam, ponad 5 KM więc idzie aż miło ( ͡º ͜ʖ͡º)
@drim: do takich chaszczy to nóż i moc potrzebne. Bierz NACa ok 2.7km w tej kasie. Przygotuj się zaraz na zakup głowicy bo pewnie ta fabryczna chińska się wykończy w takich zaroślach ale jak kupisz coś dobrego to jednorazowy wydatek.
U nas w domu do takich zarośli właśnie jest NAC, a do mniejszych jest Oleo Mac 1km. W tym Oleo poszły pierścionki, zmieniałem już tłok w nim a ma tyle samo