Wpis z mikrobloga

Hej. Macie dzieciaki które używają #perfumy ? W jakim wieku zaczęły? Trafiają się uczulenia? Czy perfumy dla dzieci różnią się składnikami i stężeniem w porównaniu z takimi dla dorosłych? Moja różowa lat 9 używała dotąd głównie Zary dla dzieci (od około 2 lat) i nie było problemów. Kupiłem jej Arden Sunflowers i kilka razy było spoko ale wczoraj miała taka plamę uczuleniową w miejscu aplikacji. Oczywiście ta woda idzie do stałego odstawienia. Stosować tylko perfumy dla dzieci? Jak wasze doświadczenia?
  • 17
@Borelioza666: Moja córka lat 5 czasem się psiknie jakimiś "Frozen" z Avon. Nigdy żadnych problemów. Syn lat 3 upatrzył sobie JPG Ultra Male i od kilku miesięcy prawie codziennie rano pół psiknięcia. Też żadnych problemów.
Coś czytałem na ten temat i nie ma jakiegoś wieku od którego dzieci moga używać perfum "dla dorosłych" Perfumy dla dzieci po prostu mają specyficzne, słodkie/owocowe zapachy ale receptura sama w sobie nie odbiega od normalnych
Dzięki za uwagi. Córka bardzo intensywnie się opsikuje i do tej pory nie było nic. W pewnym momencie okazało się że te wszystkie zapachy z Zara dla dzieci powtarzają się i ma wszystkie. Sunflowers odstawiam i poproszę o nieco mniej chojne aplikacje pozostałych perfum :-)
@Borelioza666: Podłącze się do tematu.
Jak podchodzicie do kwestii inicjacji olfaktorycznej? Mam syna w wieku 7 lat i kiedyś myślałem żeby przekazać mu moją wiedzę o perfumach jak trochę podrośnie i będzie miał dajmy te 11 lat (myślałem żeby na urodziny kupić mu sampler set od Amouage żeby poznał niszę). Problem w tym, że młody zaczął się interesować czym tak pachnę i zaciekawiło go to więc wziąłem go do pokoju i
@Overrr syn lat 9 po prostu siedząc obok mnie zaczął mnie wąchać, od kiedy zacząłem używać różnych perfum, czyta obok ksiazke i zbliża się żeby powąchać, wczoraj podczas meczu wąchał. Na początku niby dla żartu psikałem go znienacka, teraz już rozmawiamy o tym czym go psiknac :-) Moja różowa uważa że to fajnie, ale od wczoraj jest temat tego czy to nie stworzy jakiegoś uczulenia, tak jak to się stało u córki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borelioza666: mój synek 2 letni pachnie często tym samym co ja gdy się ociera. Tylko że na nim projekcja jak i zapach zawsze układa się 100x lepiej
zaczął razem ze mną; na razie bez uczuleń