Wpis z mikrobloga

Z medycznego punktu widzenia zbicie stymaluntatów przy pomocy benzo jest zdrowsze niż przeczekanie aż wszystko zejdzie? Wydaje się to logiczne, choć słyszałem odwrotne opinie.
Wydaje mi się, że zażycie prewencyjnie benzo przed spaniem po imprezie pozwoli lepiej zregenerować się organizmowi niż pójście spać bez tego - nawet, jeśli jesteśmy w stanie usnąć.
Od października mam farmę na studiach, to będę wołał po spytaniu prowadzących ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#narkotykizawszespoko #medycyna
  • 15
@Kieres: nie cpaj będzie najzdrowiej. Nie łącz generalnie takich rzeczy. Benzodiazepiny używa się raczej w tym wypadku u silnie pobudzonych agresywnych pacjentów bo robienie jeszcze większego bałaganu w chemii mózgu jest złym pomysłem.
@Kieres: Doświadczenie uczy że tak, mało tego - znam przypadki gdzie karetka zawijała gościa, który przesadził i dostał benzo dożylnie, benzo ogólnie działa hamująco na psychodeliki i stymulanty, ale to nie są suplementy, które można brać na wszelki wypadek, nie bez przyczyny jest to jeden z silniejszych leków psychotropowych
@Kieres: co, usypianie sie benzo przy stimach to szybka droga do nerwicy, problemów z zasypianiem, depresji i ogólnia zwała dużo większa.


a masz jakiś artykuł/badania na poparcie tej tezy czy to tylko twoja teoria?

nie wspominając o tym, że sytuacja w której ty sobie śpisz, a organizm buzuje, też nie jest najzdrowsza


jak buzuje, skoro benzo zbija działanie symulantów?

@crystalmethh:

nie cpaj będzie najzdrowiej.


@Koperek01: nie o to pytam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koperek01: aha czyli jak ktoś weźmie np leki na ciśnienie i mu serce za bardzo zwolni i jest ryzyko zgonu nawet to lepiej jest nie próbować ratować sytuacji i nie brać leków przyspieszających akcję serca, bo to kolejny lek czyli kolejne efekty uboczne i kolejne szkodzenie sobie?
@WakeupPoland: czekaj co? Jak od benzodiazepin nagle wymyśliłeś przedawnienie leków na nadciśnienie gdzie wzięcie do tego narkotyków by jeszcze bardziej pogorszyło sytuację. ¯_(ツ)_/¯


@Koperek01: ty to chyba za dużo narkotyków w życiu zażyłeś - nie rozumiesz prostego zdania XD
Z medycznego punktu widzenia zbicie stymaluntatów przy pomocy benzo jest zdrowsze niż przeczekanie aż wszystko zejdzie?


@Kieres: Z medycznego punktu widzenia, to zalezyxD

Waląc stymulanty #!$%@? sobie układ dopaminergiczny, downregulujesz recepotory dopaminowe. Po ustaniu czasu działania jesteś mniej wrażliwy na endogenną dopaminę. W przypadku leczenia zjadu modulatorami gaba, #!$%@? kolejny bardzo istotny układ IMO nawet istotniejszy od dopaminowego. Co jest lepsze #!$%@? jednego czy dwóch?

Poza tym leczenie zjazdów daje komfort