Wpis z mikrobloga

@Kjedne:

Isaac Asimov
The Last Question
OSTATNIE PYTANIE

Po raz pierwszy ostatnie pytanie padło — rzucone pół–żartem — dwudziestego pierwszego maja 2061 roku. Były to czasy, kiedy ludzkość zawładnęła już światłem. Pytanie owo narodziło się jako rezultat półdolarowego zakładu, zawartego nad butelką whisky. A stało się to tak…
Dwaj członkowie wiernej świty Multivaca — Alexander Adell i Bertram Lupov — wiedzieli najlepiej, jak tylko człowiek mógł wiedzieć, co kryje się za
brodaty dziadek


@severh: A kiedy gimboateusze zdadzą sobie sprawę, że takie wyobrażenie istnieje jedynie w popkulturze i Bóg nie ma tak na prawdę jakiejkowiek konkretnej postaci? "Beka, bo ludzie wierzą w jakieś bajki", samemu posiłkując się ubajecznieniem pojęć. #bekazpodludzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kjedne najśmieszniej będzie, jak komputer wyciągnie wnioski, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome i inteligentne i nie potrzebuje już kościoła bo średniowiecze się skończyło...


Pewnie wtedy powiedzą, że był błąd w badaniu i cześć

@Arthaniel: to zrobią tak jak robią lewacy gdy okazuje się że AI krytycznie ocenia (na bazie statystyk) niektóre rasy.
Masa przykładów z tym jest od Google po małe firmy.
Najpierw poczytaj Biblię, a potem dopiero się ośmieszaj wyzywając innych od gimboateuszy


@The_Orz: skąd Ty ten cytat wziales człowieku? Tył = plecy, oblicze = twarz. Jeżeli Ty to tak dosłownie czytasz, to nic dziwnego że odbierasz wnioski mylne. Pamiętaj, że pismo Święte było tłumaczone kilkukrotnie. W stwierdzenie, że świat był budowany 7 dni rozumiesz przez to, że według biblii 168h? A może dzień to pewien okres, oblicze jako postać, wygląd, w
źródło: comment_1623495787M3pjUkuVf9ii6iEQHG19VF.jpg
brodaty dziadek


@severh: A kiedy gimboateusze zdadzą sobie sprawę, że takie wyobrażenie istnieje jedynie w popkulturze i Bóg nie ma tak na prawdę jakiejkowiek konkretnej postaci? "Beka, bo ludzie wierzą w jakieś bajki", samemu posiłkując się ubajecznieniem pojęć. #bekazpodludzi

@Mukkadun: Who gives a fuck?
A kiedy gimboateusze zdadzą sobie sprawę, że takie wyobrażenie istnieje jedynie w popkulturze i Bóg nie ma tak na prawdę jakiejkowiek konkretnej postaci? "Beka, bo ludzie wierzą w jakieś bajki", samemu posiłkując się ubajecznieniem pojęć.


@Mukkadun: O, a zatem biblia twoim zdaniem należy do popkultury, tak samo jak Lady Gaga albo Michael Jackson, gimboteisto?
Beka z wierzących w bajki usilujacych udawać, że to, w co wierzą, to nie są bajki (
skąd Ty ten cytat wziales człowieku?


@Mukkadun:

Sprawdziłeś samą "Biblię tysiąca błędów". Choć i tam się pojawia ręka, tył i oblicze (czyli twarz zgodnie ze słownikiem PWN) Boga.

Biblia gdańska:

A gdy przechodzić będzie chwała moja, tedy cię postawię w rozpadlinie opoki, i zakryję cię dłonią moją, póki nie przejdę.
Potem odejmę dłoń moję, i ujrzysz tył mój; ale twarz moja nie będzie widziana.
najśmieszniej będzie, jak komputer wyciągnie wnioski, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome i inteligentne i nie potrzebuje już kościoła bo średniowiecze się skończyło...


@Arthaniel: Spoko, komputer sam żadnych wniosków nie wyciągnie, a dane dobierze się tak, by wnioski można było wyciągnąć odpowiednie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O, a zatem biblia twoim zdaniem należy do popkultury


@bol_konia_christiana: czytaj uwanie proszę. Wyobrazenie Boga jako brodacza na chmurce.

katole mówią mi o populizmie. widzę, że żarty się ciebie trzymają przy weekendzie


@temp16: widzę, że połowę wypowiedzi Polaków skreślasz tylko z powodu tego, że wierzą. Widać, że konkretne masz argumenty podczas dyskusji.

oblicze (czyli twarz zgodnie ze słownikiem PWN)


@The_Orz: jak i postać, wygląd lub charakter kogoś lub czegoś
@temp16: interesujące, na zajęcia w szkole/studiach też nie chodziłes do wierzących prowadzących, nie oglądasz filmów z wierzącymi aktorami, w pracy odmawiasz współpracy z wierzącymi pracownikami/ mam nadzieję, że wieszasz przed kasą "wierzących nie obsługujemy". Tag neuropa jest środowiskiem osobliwych osóbek
Bóg nie ma tak na prawdę jakiejkowiek konkretnej postaci


@Mukkadun: Tak właśnie napisałeś, więc Ci @The_Orz wyjaśnił, ze biblia ma na temat wyglądu boga jednak inne zdanie i ZAWIERA jego opis. O wyglądzie bozinki można zresztą wnioskować patrząc w lustro, wszak napisane jest w Biblii, że człowiek został stworzony na jego obraz i podobieństwo, czyż nie? To by wystarczyło. (To niewygodny dla Ciebie cytat, więc pewnie zaraz się dowiem, że w
@Kjedne: Nic niezwykłego. Na całym świecie ludzie wiedzą że aby zdobyć pieniądze na badania należy wymyślić pretekst zgodny z linią partii rządzącej. Nie ważne co to będzie: covid, ocieplenie klimatu, lgbt, czy obliczanie wpływu ilości modlitw na powodzenie w życiu. Ważne aby kase dali i aby było z czego żyć. Naukowiec to zawód jak każdy inny.
Skoro biblia zawiera opis Boga jako konkretnej postaci


@bol_konia_christiana: w Biblii jest napisane o facecie z bródką na chmurce? Ciekawa biblię takim razie czytałeś., ale czy to była Biblia?

Twoim zdaniem taki opis zawierają JEDYNIE dzieła popkultury,


@bol_konia_christiana: tak, moim zdaniem opis dziada z broda na chmurce są niepoprawne względem opisów biblijnych. The orz wciąż nie podał mi cytatu odnośnie dziadka w chmurce a ja czekam i czekam i widzę,
najął pachołka do wyjaśnienia mnie w komentarzach


@Mukkadun: Uuu, ad personam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To mamy komplet "argumentów" wymyślonych na predce w tzw kozim rogu.

Bóg nie ma tak na prawdę jakiejkowiek konkretnej postaci


Tak napisałeś, chyba się nie wyprzesz, co?
Polemizowalem z tym twierdzeniem, jakbyś nie zauważył. A ty z uporem maniaka bredzisz coś o dziadku na chmurce. Żaden dziadek na chmurce nie jest potrzebny,
Uuu, ad personam.

Jakże to typowe dla domoroslych apologetow chrześcijaństwa


@bol_konia_christiana: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ty z uporem maniaka bredzisz coś o dziadku na chmurce.


Widzę, że pamięć zawodzi, bo nie ja zacząłem bredzić o tym, tylko te osoby, których starasz się bronić.

zaliczasz Biblię do dzieł popkultury


Nie zaliczam.

dalej brniesz w obronę swojego urazonego ego jak piecioletnie