Wpis z mikrobloga

Cele "propagandowe" (w odniesieniu do zachodu nazywane "PR";)) są bardzo ważne w eksploracji kosmosu, dlatego NASA zadbała tym razem o nagrania z lądowania (odłączenie Perseverance od Sky Crane), czego zabrakło w przypadku Curiosity, właśnie przez "brak korzyści naukowej". Dzięki takim zdjęciom jak to, Zhurong staje się wizytówką chińskiego programu kosmicznego i może być inspiracją dla milionów chińskich (i nie tylko) nastolatków.
@texas-holdem: nie być może. Nie dawno było o badaniach które są powtarzane ci kilka lat "Kim chcesz zostać w przyszłości " W USA najczęstsza odpowiedź : influencerem lub gwiazdą YouTuba, w Chinach - kosmonauta. Trochę się posrali amerykanie ze strachu :]
Nie dawno było o badaniach które są powtarzane ci kilka lat "Kim chcesz zostać w przyszłości " W USA najczęstsza odpowiedź : influencerem lub gwiazdą YouTuba, w Chinach - kosmonauta. Trochę się posrali amerykanie ze strachu :]


@dlugi-gr: no, posrali w #!$%@?. To że dzieci mówią, to no właśnie, mówią. A potem z tego wyrastają. W Polsce też masa dzieci chciała i chce być astronautami i co, jesteśmy potęgą kosmiczną?
@CytrynowySorbet: W Polsce? Astronautami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba masz badania z 1982 roku. Na pierwszym miejscu w Polsce jest You Tuber, na drugim gwiazda Instagrama, na 3 "Tik Toker" . Dopiero 5 miejsce to projektowanie stron internetowych, a u chłopców strażak. Weterynarz jest na 4, a u chłopców żołnierz.
@dlugi-gr: Obecnie. Ja mówię co było długofalowo. A nawet jeśli tak było w 1982. To te dzieci mają obecnie po ponad 40 lat, szczyt kariery. Lądują właśnie na księżycu? Marsie? Projektują stacje kosmiczne? Nie, ale jak to? Przecież jako dziecko o tym marzyli. Ilu z nich buduje rakiety? 1? 2? A reszta?
Nie, bo to tylko dziecięce marzenia. I analizowanie tego w jakikolwiek sposób i porównywanie z czymkolwiek jest zwyczajnie śmieszne.
@CytrynowySorbet: Nie wiem, na studiach inaczej uczyli mnie o tym zagadnieniu i o takich badaniach. W 1982 roku mieliśmy w Polsce propagandę Radzicką, gdzie astronauci byli gwiazdami i bohaterami. A jak wytłumaczysz Małyszomanie oraz wysyp młodych skoczków narciarskich po karierze Adama Małysza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)