Wpis z mikrobloga

Najsmutniejsze jest to, że rok temu miałam jeszcze nadzieję na lepsze jutro... teraz nie wiem czy ją mam. Nie potrafię wyobrazić sobie przyszłości. Nie wiem co robić, nie wiem jak. Mam wrażenie, że jestem jedyną osobą na świecie, której nigdy nic nie wychodzi. Wszyscy, których znałam poszli do przodu a ja zostałam daleko w tyle stojąc w miejscu. Ale nie wiem jak iść do przodu. A może boję się iść do przodu. Gdzieś się zgubiłam. Bezsilność i pustka.

#depresja #smuteczek
  • 19
@Majku_: @salek123: pomimo upływu lat nie potrafię się w życiu odnaleźć. Określić jakiegoś kierunku. Wszystko czego próbuję nie wychodzi i nic w moim życiu nie zmienia. Po prostu czuję, że stoję w miejscu pomimo prób i chęci. Z boku patrząc jak innym wiele rzeczy przychodzi tak łatwo... i jakoś się w tym życiu odnaleźli.
pomimo upływu lat nie potrafię się w życiu odnaleźć. Określić jakiegoś kierunku. Wszystko czego próbuję nie wychodzi i nic w moim życiu nie zmienia. Po prostu czuję, że stoję w miejscu pomimo prób i chęci. Z boku patrząc jak innym wiele rzeczy przychodzi tak łatwo... i jakoś się w tym życiu odnaleźli.


@AcyX: niektórzy po prostu mają takie życie, ich zadaniem jest stać w miejscu. Nie każdy będzie miał pracę, dom,
@AcyX patrząc z boku każdemu przychodzi łatwo. Bo nie wiemy, ile wysiłku kosztowało to, co im przyszło. Warto skupić się na sobie, swoich bliskich, swoim małym świecie. Patrząc na innych można właśnie odnieść błędne wrażenie, że inni zawsze mają lepiej, łatwiej, nie muszą się starać. A od tego już tylko krok do pułapki, która zmusza, byśmy stale załamywali nad sobą ręce.

I bynajmniej nie jesteś jedyną osobą na świecie, której nie wychodzi.
@AcyX: widzę w Twoim wpisie rozczarowanie i niepewność. Widzę że cierpisz. To jest choroba, to się leczy u specjalistów - psychiatry i psychologa. Pójdź sama albo z kimś zaufanym. Będę co jakiś czas zaglądał na Twój profil i sprawdzał co piszesz.

Stan, w którym nic nie jest ciekawe, interesujące, zachwycające, dające satysfakcje to anhedonia. To Twój mózg Ci to robi, nie świat. Tylko chemia w Twoim mózgu.

Świat i życie nie