Wpis z mikrobloga

W kwietniu umawiałem się z gościem na tynki, 30 zł za metr.

Dzisiaj już chce 34, inaczej nawet nie przychodzi xD.
Styropianu hydrofobowego szukałem dziś w 3 hurtowniach bo taka posucha.

Info od stolarza: płyta mdf drożeje, meble na wymiar wyjdą na pewno drożej.
Plyta OSB? A jakże by inaczej xD. Tylko drożej.

Dobrze że okna zamówiłem na początku roku bo już poszła 15% podwyżka. Wiem, bo znajomy też buduje i pytał tej samej firmy teraz o podobne okna 3 szybowe.

Tak, mieszkania NA PEWNO będą tanieć.
Musieliby chyba sprzedawać je poniżej kosztu budowy xD.

Z drugiej strony budowanie domu to teraz katorga. Zastanów się Mirku dwa razy zanim zaczniesz w tym roku, bo włosy z głowy wyrwiesz.

#budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #budownictwo #dom
  • 20
@Iskaryota jakiś czas temu jak było info że tartaki w USA zamknięte to było podejrzenie że będą drożeć. Kupiłem jak #!$%@? osb15 z górką bo może się odsprzeda. Teraz cały ogród #!$%@?, płyty leżą na paletach i czekają aż zacznę budować. 125x250 kupowałem wtedy po 38 PLNy sztuka. A w sumie chyba aż tak drożej nie ma teraz.
Z drugiej strony budowanie domu to teraz katorga. Zastanów się Mirku dwa razy zanim zaczniesz w tym roku, bo włosy z głowy wyrwiesz.


@Iskaryota: Jak tam styropian? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) kumpel też buduje dom i mam świeże info co chwilę.
@Krs90: no ja też mam już dość, ale dom jest już na takim etapie, że zwyczajnie muszę go skończyć i już ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tynki, podłogówka, posadzki i można myśleć o wykończeniu. Dach i elewacja już jest.

Choć gdybym wiedział na jaki #!$%@? czas trafię to wytrzymałbym w obecnym mieszkaniu jeszcze 3 lata, zrobił jakiś mini remont i żył spokojniej ( ͡° ͜ʖ ͡
@Iskaryota
@dzazzio
W tartakach opowiadają że to przez to że Stany wszystko wykupują. Ceny będą rosnąć aż duży developer przestanie kupować i wtedy zakończy się migracja drewna za wielką wodę. Ponoć listopad - grudzień ceny mają wrócić do normy, ale to tylko wróżenie składów drewna. Przynajmniej mają taką nadzieję bo nie mają co teraz sprzedawać.
@dzazzio: @Crazy_summer: @AloneShooter: żeby to OSB było jedynym zmartwieniem na budowie.

Ja mam ten etap za sobą, ale ponoć nawet głupie bloczki drożeją. W zasadzie nie ma materiału który by faktycznie staniał, albo chociaż utrzymał swą cenę sprzed roku. Wszystkie kosztorysy nawet z początku roku można wyrzucić na śmietnik. Wykonawcy też wyczuli krew zdesperowanych ludzi budujących w trybie asap póki pieniądze mają jakąkolwiek wartość i podnoszą ceny za metr.