Wpis z mikrobloga

Jprdl, wykop tak przetyrał wszystkim banie, że ludzie się tu żalą, że zarabiają 7-8k brutto i im nie starczy na życie i czują się niespełnieni, bo na wykopie co drugi zarabia 15k i tylko takie pieniądze dają poczucie bezpieczeństwa XDDD Można powiedzieć, że jakieś 10k netto to jest "Średnia wykopowa". Może pora przekwalifikować wykop na jakiś portal coachingowy, bo powoli dochodzi do tego, że albo jesteś #przegryw, albo zarabiasz 10-15k i żyjesz jak w bajce. Coś jak w Rosji - albo bardzo bogaci, albo bardzo biedni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #korposwiat #programista15k #bekazwykopkow #bekazpodludzi #takaprawda
  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M_Osti: wynajmuje z dziewczyną, więc tak jak pisalem to dużo zmienia. Wiem że duzo zalezy od sytuacji i nie mówię że taka kwota pozwala na zycie na wysokim poziomie. Ubrania kupuje na wyprzedażach, używam komunikacji miejskiej. Ale patrząc po niektórych nadal jestem zdania że niewazne ile by mieli, to zawsze będzie im malo, bo zawsze mozna kupic cos lepszego, droższego. Tez jestem raczej minimalista, lubie oszczędzać. Niektórzy z kolei widze
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: @Sok_Mandarynkowy: Żyjemy w Europie - przeliczam na Euro. Sąsiad zarabia w Euro i mogę to porównywać. Nie, 3500 euro miesięcznie nie gwarantuje Ci życia jak w bajce i bardzo mi przykro że polska mentalność nie pozwala myśleć inaczej. 5k miesięcznie na wydatki w takim mieście jak Warszawa czy Kraków to żart.
@Nikczemnik mniej więcej adekwatnie podsumował koszty, a zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że je zaniżył.
To że
  • Odpowiedz
mniej więcej adekwatnie podsumował koszty, a zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że je zaniżył.

To że uważasz że 90% Polaków nie ma takich wydatków to nie znaczy, że to jest życie jak w bajce


@marcinsa12: zapomniałem o prądzie i lekarzach - jakieś leki na alergię etc - nikt nie choruje przewlekle a wyjdzie pewnie z 200 na m-c.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Oseghe: 1200 opłat za mieszkanie miesięcznie? Za co? Choćbym się ostał nie narobię rachunków za kilkaset złotych.
Ale ok załóżmy że tyle wydajesz na to żeby żyć i mieć co jeść.
Zostaje Ci to 1700 zł. To mało? Przecież nie kupujemy co miesiąc nowych ciuchów (chociaż tutaj nie mam pewności, może lubisz zmieniać szafę co pół roku), sprzęt elektroniczny to też nie miesięczny wydatek, bo telefonu czy komputera nie zmieniamy
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Ale nikt nie "porównuje do poziomu zarobków za granicą". Połowa rzeczy które kupujesz w Polsce, jest rozliczana w EUR / USD. To że na półce w sklepie ostatecznie widzisz cenę w PLN, jest wynikiem tego, że mamy wciąż te papierki po cukierkach zwane Złotówką. Różnica w kosztach życia w WAW i np takim Berlinie jest niewielka. Ale nawet zakładając 25% - to wciąż 4370 eur w Berlinie to nie
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Taka natura portalu. Sam w IT zarabiam jak zarabiam i widzę po znajomych z "branży", że też na wykop wchodzą. Więc Ja osobiście nie wiem skąd zdziwienie, że jest tu sporo osób z 15k xD
  • Odpowiedz
Jprdl, wykop tak przetyrał wszystkim banie, że ludzie się tu żalą, że zarabiają 7-8k brutto i im nie starczy na życie i czują się niespełnieni,


@Sok_Mandarynkowy: Bo 7-8k brutto to nie jest dużo. Może to być dużo dla polaka, ale nie dla normalnych ludzi. Po prostu jesteśmy biednym krajem w którym, nawet zarabiając dużo na nasze standardy, należysz do europejskiej biedy.
  • Odpowiedz