Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 66
@OCIEBATON: taka prawda - sama kiedyś heheszkowałam. Teraz mam na stanie dwulatka i sama się nad taką smyczą zastanawiałam. My mieszkamy na zadupiu gdzie samochód przejeżdża raz na godzinę. Ale mieszkając w dużym mieście - zapewne już bym taką kupiła. Dwulatek jeszcze nie kuma - owszem tłumaczę itp ale czasem trzeba np spakować zakupy w sklepie. I wystarcza sekunda nieuwagi, puszczenia ręki i ciekawskie dziecko jest 10 m dalej... Lepsze dziecko
@OCIEBATON: tak to jest jak się za dzieciakiem nie chce latać, bo na karku już 30-40 lat i piwny brzuszek.

@RandomowyMirek: Smycz daje dziecku dużo swobody xD Najlepiej jeszcze kupić kask i ochraniacze, żeby dziecko jak się przewróci to sobie krzywdy nie zrobiło.

@DobryDzienDobry: jak zacznie gówniak #!$%@?ć to smycz jest rozwiązaniem tymczasowym, które niczego nie uczy a jedynie maskuje problem.

@Ishvarta: mieszkam w dużym mieście i mam
@OCIEBATON: ohoho hehe - bardzo śmieszne. Spróbuj zabezpieczyc ciekawskiego półtoraroczniaka, który leci przed siebie i nie rozumie poleceń. Za rękę nie utrzymasz lub nie chce chodzić a dodatkowo jest to po prostu niezdrowe.

Wczoraj miałam próbkę tego ze swoim maluszkiem na plaży - dzieciak w sekundzie siedział już w wodzie. Wczoraj w Jastarni pod kołami auta na parkingu zginęła rówieśniczka mojej córki... Bezpieczenstwo dziecka jest najważniejsze i tu nie ma pola
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@OCIEBATON: nie rozumiem czemu ludzie się burza o szelki dla dziecka, chyba tylko dlatego że im się to kojarzy z psami. Przecież to wygodniejsze dla dziecka i dla rodzica, dzieciak ma trochę więcej swobody, chodzi przynajmniej sam a nie opierając się na czymś. Nie widzę minusów a to że śmiesznie wygląda to dla małego dziecka nie ma znaczenia, tym to się przejmują dorośli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@spacja_enter: są różne dzieci i w różnym wieku zaczynają chodzi i rozumieć polecenia/tlumaczenia..
Smycz jest super tymczasowym rozwiązaniem na dzieciaki ktore się nauczyły szybko poruszać, i są ciekawskie i niekumate jednocześnie.
@bluberr: burzą się bo ludzie to debile, i takie argumenty jak 'kojarzy się', 'nie wypada', 'kto to widzioł', 'a daj spokój za naszych czasów tego nie było i jakoś dawali radę', to bzdury

trzeba patrzyć na aspekt praktyczny, a temu rozwiązaniu nie można tego odmówić, dziecku tez jest lepiej, same plusy

tak samo jak noszenie spodni przez kobiety, myślę że @OCIEBATON też byłby przeciwnikiem, wtedy jak to nie było jeszcze ogólnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bzyku95: ja bym chodził w sukienkach zwłaszcza w taką pogodę gdyby nie #!$%@? społeczeństwo które by mi spuściło #!$%@? zanim wyjdę z osiedla. Więc nie trafiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)