Wpis z mikrobloga

@Del: każdy maluch miał te śmieszne plasticzane kratki. Jedni montowali w jedną stronę, drudzy w drugą. Każdy był przekonany, że jest zmiana na lepsze.
W innych krajach maluchy jeździły w większych upałach, albo mrozach, bez tych plastików, jakoś to było.
A co do chłodnicy, to niedawno widziałem dziadka jadącego toyotą yaris, właśnie z taką klapką na grilu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopyrek: Ja też wożę w zimie taką zasłonkę. Może to moje mylne odczucie, ale mam wrażenie, że przy mrozach temperatura płynu szybciej rośnie niż z odkrytym grillem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykopyrek: No, ok, tylko płyn szybciej osiąga tę temperaturę. Jak jadę do roboty, to mam 4km. Jak nie mam kratki to przy mrozie mi nawet wskazówka nie drgnie. Jak mam, to dojeżdżając na miejsce mam 90°. Wychodzi na to, że szybciej się dogrzewa cały układ. Przecież zimne powietrze dmucha, co prawda bezpośrednio na chłodnice, ale pizga ogólnie pod maską.
  • Odpowiedz
@spere: To akurat tylko hipoteza.

Za wiki:

It has also been proposed that motion sickness could function as a defense mechanism against neurotoxins. The area postrema in the brain is responsible for inducing vomiting when poisons are detected, and for resolving conflicts between vision and balance. When feeling motion but not seeing it (for example, in the cabin of a ship with no portholes), the inner ear transmits to the
  • Odpowiedz