Wpis z mikrobloga

@zarowka12: Przecież to zwykłe, bardzo proste rondo z pasami prowadzonymi wprost do wylotów, jakich pełno, "kwadratowych" w miastach. Jedziemy zgodnie ze strzałkami kierunkowymi, zatem zielony musi przepuścić wszystkich będących na rondzie czyli jadących wszystkimi pasami ruchu. Czerwony ma pierwszeństwo bo jedzie prosto do wylotu lewym pasem. Myli was, że pasy są lekko odgięte ale to nie jest rondo klasyczne. Czerwony z pewnością jedzie pierwszy bo jedzie prawidłowo swoim pasem prosto
@zarowka12: Przerysowałem tę sytuację na rondo "kwadratowe", gdzie, uwierzcie mi, są identyczne zasady (oczywiście jeżeli nie ma sygnalizacji świetlnej lub jest wyłączona). Jeżeli ktoś twierdzi że na powyższym rondzie zielony ma pierwszeństwo bo już wjechał na rondo, to w takim razie można mówić że poniżej zielony też ma pierwszeństwo bo też już wjechał na rondo a przecież to bzdury, zielony ustępuje wszystkim na wszystkich pasach i tyle. To naprawdę identyczna sytuacja
vertical - @zarowka12: Przerysowałem tę sytuację na rondo "kwadratowe", gdzie, uwierz...

źródło: comment_1622449669JiURdjKkoTPxALymrmjquq.jpg

Pobierz
@zarowka12: Dam nawet lepszą sytuację tylko tu są zamienione kolory pojazdów bo to rysowałem kiedyś - zobaczcie, niby czerwony wjechał już na rondo ale nadal nie ustąpił wszystkim na wszystkich pasach ruchu zatem czerwony musi ustąpić jeszcze zielonemu. Taka jest specyfika ronda kierunkowego, zatem proszę nie piszcie że to rondo jest #!$%@? skoro to zwykłe rondo kierunkowe mylone przez was z klasycznym.
vertical - @zarowka12: Dam nawet lepszą sytuację tylko tu są zamienione kolory pojazd...

źródło: comment_1622450071PagY4HlcT8I9TLc9iAdP3Y.jpg

Pobierz
Czerwony ma pierwszeństwo bo jedzie prosto do wylotu lewym pasem.

Czerwony z pewnością jedzie pierwszy bo jedzie prawidłowo swoim pasem prosto do wylotu, a zielony mu ustępuje.


Ja uważam, że sytuacja jest dyskusyjna, bo czerwony nie jedzie "swoim pasem", tylko przejeżdża przez przerywaną linię. W tej sytuacji zarówno czerowny jak i zielony zmieniają kierunek jazdy. W takiej sytuacji czerwony ma zielonego z prawej, co może przemawiać za tym, że to zielony ma
zielony nie może tak pojechać bo jest ciągła


@tromtadrata: nie rozumiem, ja tam widzę ciągłą przerywaną więc może skręcić tak jak pokazane. Co zgadza się ze znakami na jezdni.

ja się zgadzam z @500xa4 - źle oznaczone czyli oczy dookoła głowy i pierwszeństwo ma de facto ten, kto pojedzie pierwszy i zmusi drugiego do przepuszczenia
musisz się zacząć zastanawiać, a najlepiej obejrzeć zdjęcie lotnicze i zasięgnąć porady prawnika przed wjazdem na rondo


@500xa4: Źle oznakowane to są ronda, które mają jezdnię biegnącą okrężnie i dostawione strzałki kierunkowe, gdzie jakiś cymbał wymyślił że dostawienie strzałek to dobry pomysł - tam można się zastanawiać bo na jednym obiekcie jest niby prowadzenie pasów od wlotu do wylotu (strzałki) ale po wjeździe na rondo pasy wcale tak nie prowadzą (skręty
@zarowka12: Ani to zwykłe rondo, ani turbinowe. Dlaczego u nasz wszystko muszą spieprzyć? Praktycznie każdy kto by tamtędy jechał się pogubi, stłuczki gwarantowane.
Jak dla mnie ten co zjeżdża z ronda ma pierwszeństwo bo wg oznakowania jedzie swoim pasem, a ten co chce jechać wokół zmienia pas ruchu.
nie piszcie że to rondo jest #!$%@?


@vertical: Tylko że jest. Jeśli wjeżdżając na rodno mamy do wyboru kilka pasów, a jednocześnie z któregoś z nich mogę jechać w każdą możliwą stronę, to takie rodno jest #!$%@?, bo nie ma za wiele wspólnego z płynnością ruchu. Nie mówiąc już o tym, że można nawet dywagować, czy zielony, nie musi czasem włączać kierunkowskazu, bo zmienia kierunek ruchu przez podwójną linię, czyli tak
@NPC_358034: są 2 sytuacje, jeżeli zielony równolegle wyjechał z czerwonym to tylko może w prawo albo prosto, natomiast czerwony prosto lub w lewo.
A jeżeli czerwony wjechał na rondo i jedzie prosto, to podczas gdy jest na rondzie wjeżdża zielony od prawej strony czerwonego [ droga po lewej na obrazku] no to wymusza pierwszeństwo i wciska się. Ja tak to rozumiem

Ja tam zachowuję ostrożność i na 2 prawie się toczę
W tej sytuacji zarówno czerowny jak i zielony zmieniają kierunek jazdy.


@chwed: Przykro mi, ale to są kompletne bzdury, bo o ile oczywiście czerwony jedzie "z góry na dół" zdjęcia a zielony z lewej na prawą stronę to obydwaj jadą zgodnie ze strzałką kierunkową "na wprost" czyli obydwaj jadą bez włączania żadnych kierunkowskazów.

tylko przejeżdża przez przerywaną linię


@chwed: Proszę bardzo, poniżej czerwony przejeżdża przez przerywaną linię a
vertical - > W tej sytuacji zarówno czerowny jak i zielony zmieniają kierunek jazdy.
...

źródło: comment_1622451480g6eH39y2a5XjW8rfGUhl5j.jpg

Pobierz