Wpis z mikrobloga

#4konserwy #neuropa #paliwo #motoryzacja #bekazpisu #polityka

Wykopowi PiSowcy nigdy nie przestaną mnie śmieszyć.

Dzisiaj na warsztat trafia użytkownik - @chigcht, który dokonał wnikliwej analizy cen na rynku paliw.

Użytkownik zwrócił uwagę, że aktualnie ceny paliw, są niższe na stacjach, niż gdy rządziło PO.

Zapomniał wspomnieć jednak o jednym, drobnym szczególe -

Cena baryłki ropy w 2012 roku - 128,36$

Cena baryłki ropy w 2021 roku - 66,85$

Cena za litr paliwa w 2012 roku - 5,90 zł

Cena za litr paliwa w 2021 - 5,30-5,40 zł

Wpis - https://www.wykop.pl/wpis/57945691
N.....t - #4konserwy #neuropa #paliwo #motoryzacja #bekazpisu #polityka

Wykopowi P...

źródło: comment_16223773264B9T4T7yR6owAqomKYi8X7.jpg

Pobierz
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neubert: Co do usuwania podatków z paliwa, kiedyś czytałem, że nie można tego zrobić, bo po prostu UNIA Europejska wymaga niektórych podatków, które mają mniej więcej wyrównywać cenę paliwa w UE, by nie było sytuacji, że w jednym kraju kosztuje 50 eurocentów za litr, a w drugim 3€

Imo Kaczyński na dzień dzisiejszy miałby rację. Moglibyśmy #!$%@? te kilka podatków, które nałożył Kaczyński i spółka xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neubert: znalazłem

- Trzeba mieć świadomość, że akcyza i opłata paliwowa to nie jest tak do końca widzimisię polskiego rządu. Tu jest coś takiego jak legislacja Unii Europejskiej, która wyznacza minimalną wielkość opodatkowania paliw. Nie możemy sobie ot tak znacząco obniżyć stawek, bo byśmy szli wbrew prawodawstwu unijnemu. A wszystko po to, by żaden z krajów nie był zbyt konkurencyjny pod tym względem i np. nie eksportował paliw na dużą skalę
@Neubert: Najbardziej mnie bawi te ich rozumowianie
Rządy PO - pensje niższe
Rządy PiS - pensje wyższe
Wniosek? PiS dobry, PO złe xD

Kuźwa, w tym kraju od drugiej połowy lat 90. mamy ciągły wzrost wynagrodzeń, bo jesteśmy państwem na dorobku i długo pewnie będziemy. To logiczne, że za SLD wynagrodzenia były wyższe, niż za AWS, za pierwszych rządów PiS znowu były wyższe itd.
No ale nie, PiS wspaniały, wcale wzrost
Rządy PO - pensje niższe

Rządy PiS - pensje wyższe

Wniosek? PiS dobry, PO złe xD


@SKYFander: No i mają rację. Naszym prezydentem powinien być zdecydowanie Nicolas Maduro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Neubert: #!$%@? zapomnieli że od 1 stycznia powróciła zawieszona podwyżka akcyzy która magicznie nie obowiązywała od czerwca 2020 akurat przed 2ga tura wyborów. W międzyczasie była podwyżka opłaty paliwowej i miał być wielki #!$%@? sukces że paliwo nie zdrożało. No to zdrożało od 2021. A tępy lud dalej wielbi obsrajtka.