Wpis z mikrobloga

@Ex_cavation:

Wszystkie partie które są trochę socjal ale trochę konserwa/lewoskręt


Jesteś pewien, że umiesz czytać ten wykres? To nie jest klasyczny test ćwiartek, tam są trzy osie. Trzecia oś, czyli ten słupek z boku, to poglądy społeczne - tam jestem daleko środka. W rzeczywistości mam wiele wyraźnych poglądów i nie mam problemu z zabraniem głosu w tematach etyczno-światopoglądowych. Jestem tylko dość letni w kwestii gospodarki i systemu - tutaj wyznaję spokojny
To co, uważasz że stoisz poglądami blisko obok takiego Zandberga? Po wynikach, będąc szczerym, mocno wątpię. Twoje poglądy, to jak od dawna podejrzewałem czytając Twoje wpisy, są centrolewicowe.


@pokustnik: uwaga, trzymaj się bandy - poglądy Zandberga też są centrolewicowe, i jako socjaldemokrata byłby tylko troszkę bardziej na lewo niż @koroluk tutaj.

Po prostu z perspektyw kuca stojącego przy prawej ścianie wygląda na komucha, bo chce aby państwo coś robiło.
Typ pieprzący o 70% opodatkowaniu dla ,,najbogatszych", popierający rozbudowane programy socjalne, atakujący tzw. ,,libków", a także jawnie negatywnie wypowiadający się o biznesie nie jest centrolewicowy. Centrolewicowym jest w memach skrajnych lewaków, które tam wypisują, że ,,na zachodzie bylibyśmy centrum hehe".


@pokustnik: Skoro obecnie prawica wprowadza socjal i podnosi podatki to dlaczego centrolewica nie może postulować wysokiego opodatkowania najbogatszych?
@Moisze: Może, ale nie będzie wtedy centrolewicą. PiS z kolei nie jest klasyczną prawicą. To socjaldemokratyczne prawaki. I tyle.

Poza tym ja nie jestem ani lewicowy, ani prawicowy. Patrzę się na ten cały zwierzyniec skrajniaków stojąc w liberalnym centrum. Znajduję pole do dyskusji z centroprawicą i z centrolewicą. Ze skrajniakami nie.
@pokustnik: No ale pis nie jest partią demokratyczną więc socjaldemokracją być nie mogą. Pozatym nic w pisie nie pasuje do opisu socjaldemokracji

Socjaldemokracja – lewicowy ruch społeczny wywodzący się z ruchu robotniczego. Współczesne partie socjaldemokratyczne opowiadają się za równowagą między rynkiem a państwem, oraz między jednostką a społeczeństwem, czyli za kompromisem między uznaniem systemu kapitalistycznego jako najefektywniejszego mechanizmu bogacenia się w strefie prywatnej, a demokracją i dystrybucją tego bogactwa w sposób
pis nie jest partią demokratyczną


@Moisze: Dąża w kierunku centralizacji władzy i autorytaryzmu, ale jeszcze są partią demokratyczną. Jakby nie byli, to już mieliby sankcje UE i krytykę ONZ. Polska nie jest na tyle silna, aby móc temu zapobiec. Zaprzeczysz?

Socjaldemokracja – lewicowy ruch społeczny wywodzący się z ruchu robotniczego.


@Moisze: Pis Odwołuje się do ruchu robotniczego.
https://www.youtube.com/watch?v=gSzQWgQN_88

Współczesne partie socjaldemokratyczne opowiadają się za równowagą między rynkiem a państwem, oraz
Jakby nie byli, to mieliby sankcje UE. Zaprzeczysz?


@pokustnik: Tak, Orban zamienił Węgry w totalnie autorytarny reżim i 0 sankcji

Pis Odwołuje się do ruchu robotniczego.


Morawiecki też mówił że PiS obniża podatki. Same deklaracje to zbyt mało.

Dosłownie propaganda Nowego Ładu i innych programów PiSu. Równość, troska o najbiedniejszych, sprawiedliwość, itd.


Że co? Równowagą między rynkiem a państwem jest wykupowanie przez państwo wszystkiego co się da od banków po kioski?