Wpis z mikrobloga

@SipaXtra: ludzie po XXX latach ciemnoty srają na kościół i nie chcą mieć tematów tabu. #!$%@? lewacka polityka - Dobrze macie nasrane we łbie. Wiadomo lepiej księdza dobrodziej całować w pierścień. Normalnie ludzie to mają w dupie życie innych tylko się zajmą budowa dobrobytu i bogatego panstwa. Nie będą kminic czy cipomaryjka obraża uczucia jednych a naklejka z przekreślonym LGBT drugich. Tu jest mało normalnych ludzi. ¯\_(ツ)_/¯. Każdy patrzy drugiemu w
@piotrlionel: naprawde gowno mnie twoje zdanie obchodzi gamoniu.lache klade po rowno na lewactwo jak i na kosciol katolicki.z tym ze lewactwo pcha spoleczenstwo do samozaglady.kosciol przynajmniej w historii mial spory wplyw na rozwoj cywilizacji.
@piotrlionel: tez tak mowilismy w podstawowce 30 lat temu twoja stara.teraz wiem z kim mam do czynienia.przeczesz grzywke chlopcze zlap jakiegos truskawkowego buszka z vapo i milej soboty ale mi dowaliles no .
Kościół to co najwyżej hamował rozwój cywilizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piotrlionel: No nie, bo cała cywilizacja zachodnia ma technologię od KK, który jako jedyna instytucja przetrwała upadek Rzymu i tworzyła na podstawie nowe wynalazki przywracajac cywilizację do Europy w kilka wieków. Można różne rzeczy pisać o KK, ale trzymajmy się faktów.
a cała historia to wieki ciemne ? Jaki był wpływ po 1600 / 1700 roku ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piotrlionel: Nadal był, chociaż po rewolucji protestanckiej znacznie mniejszy, bo mnóstwo wiedzy wtedy straciliśmy. Zaś kobiety nadal głównie kształciły się w KK.