Wpis z mikrobloga

W ogóle to jest chyba mój ulubiony fragment z całego wywiadu z Mentzenem.

EJ NEUROPKU DRUGI DZIEŃ EBEB... STFU

No bo te katolskie bajdurzenie o obrażaniu boge było w sumie oczywiste. Każdy koneser polskiej patoprawicy wie że wszyscy bez wyjątku mają tam katolicki gwóźdź w głowie. To już było, zdarta płyta, sztum za obrażanie boge, samobójstwa dzieci LGBT? Lol, ich problem nie?

W poniższym fragmencie Sławek zauważa - kraje jak Szwecja czy Holandia mają wysokiej jakości usługi publiczne, bo mają wyższe podatki i dochód, więc więcej kasy przeznaczają na np. ochronę zdrowia. Dlaczego więc Sławek nie proponuje takich rozwiązań w Polsce? Korwin powiedziałby volenti non fit injuria lewaku, celem życia nie jest przeżycie. Sławek jednak zauważa że Polska jest po prostu niesprawna i nawet jak dasz więcej kasy, to dalej będzie niesprawna. W skrócie - Sławek po prostu uważa że Polacy to debile, którzy nie potrafiliby zbudować czegoś dobrego nawet gdyby mieli na to pieniądze.

To jest świeże. Zawsze myślałem że konfederaci nie chcą podatków bo z natury się brzydzą nimi i instytucjami publicznymi. Sławek jednak zauważa że są kraje gdzie te instytucje działają, ale w Polsce by to nie przeszło.

Muszę przyznać że tego się nie spodziewałem XD

#bekazprawakow #neuropa #konfederacja #kanalsportowy #polityka
Kozajsza - W ogóle to jest chyba mój ulubiony fragment z całego wywiadu z Mentzenem.
...
  • 32
Dlaczego więc Sławek nie proponuje takich rozwiązań w Polsce? Korwin powiedziałby volenti non fit injuria lewaku, celem życia nie jest przeżycie. Sławek jednak zauważa że Polska jest po prostu niesprawna i nawet jak dasz więcej kasy, to dalej będzie niesprawna.


@Kozajsza: Nie tylko. W sprawnym państwie z usługami publicznymi dobrej jakości oraz sensownym bezpieczeństwem socjalnym trudniej zachować tradycyjno-konserwatywny model społeczeństwa. Także konserwatyzm i krzyż w mózgu jest powodem, żeby państwo zwijać,
@Kozajsza:

W skrócie - Sławek po prostu uważa że Polacy to debile, którzy nie potrafiliby zbudować czegoś dobrego nawet gdyby mieli na to pieniądze.

Ale tutaj akurat ma rację. Polacy mając demokracje wolą pakowac się na powrót w autorytaryzm. Wiadomo, że jako polityk nie powinien tego publicznie mówić, ale to jest prawda po prostu.

#!$%@? od faktu, że żadna partia w Polsce nie proponuje modelu szwedzkiego bo to by wymagało wielu
Po występie Jasia szykuje się ostra kontrola uszkodzeń i symetryzm ze strony konserw poprzez zrównywanie go do Memcena.


@El3xetor: To akurat niemożliwe bo Jasio jest ewidentnie jeszcze z 3 poziomy głupszy (wiem, wydaje się niemożliwe, ale jednak )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Kozajsza: mimo że jestem turbolewak to tutaj sie muszę z Panem Memcenem zgodzić. Polacy nie są nauczeni szacunku do publicznych pieniędzy, ponieważ nikt im nie stara się wytłumaczyć, że są to wyłącznie ich pieniądze, a władza ostentacyjnie je marnuje.
Dla przykładu zbudujmy przystanek autobusowy. Będzie oczywiście 4 razy droższy niż powinien być, bo kogoś kuzyn musi zarobić. Ów przystanek zostanie #!$%@? przez patusów, bo oni nie wiedzą, że to za ich
@Kozajsza: W Europie, z tego co pamiętam, są dwie niezależne instytucje, których działaniem jest analiza Służby Zdrowia (SZ) w krajach UE.
W skrócie: badają wszystko, od A do Z (ilość karetek na mieszkańców, ilość zgonów na raka, długość w oczekiwaniu do lekarza itd itp, Wszystko!)
Czytałem wnioski dotyczące Polski. Generalnie:
- autorzy raportu nie mogą zrozumieć, dlaczego w kraju, gdzie tak DUZO! środków wkłada się w SZ, SZ ledwo funkcjonuje
-
@Kozajsza: Wydaje mi się, że tu może mieć rację. Polska jest zbyt skorumpowana i dodatkowe miliardy w SŻ tylko by dały nam nowych milionerów pokroju obajtka. Szczególnie jak pis ze swoim nowym ładem zcentralizuje służbę zdrowia. Tu trzeba gruntownej reformy i kontroli, bo nie tylko brak funduszy jest problemem, a złe zarządzanie.
@Kozajsza no ale dobrze gada, czego nie rozumiesz? Ja zgadzam się płacić większe podatki tylko mam mieć z tego efekt. Darmowe leczenie, darmowe żłobki, drogi na dobrym poziomie. Tylko wiem, że wyższe podatki nic nie dadzą. Dalej będę musiał się płaszczyć w urzędzie bo to oni są panami a ja śmieciem, lekarz nadal mi wypisze rezonans na za 2 lata bo kasa tego nie naprawi. Więcej kasy zostanie przejedzone bo tam niegospodarne
@shhocker: @Syn_Tracza: @CzarnyPasterz: @loginnawykoppl: @pCiupaga: @maryjuszpitagoras: Ależ koledzy, przecież ja nigdzie nie napisałem że nie zgadzam się z tezą postawioną przez Memcena.

Wręcz przeciwnie - zgadzam się. Jestem po prostu w szoku że to on taką tezę postawił. To tylko pokazuje jak wielkim cynikiem jest Sławuś, który pewnie nawet nie wierzy w głupotki o niskich podatkach i prywatnej służbie zdrowia, a na pewno nie uznaje tego
@Kozajsza: Nie wywnioskowałem, ze się z nim nie zgadzasz. Tak tylko napisałem w celu poparcia tezy. Problem w polityce jest taki, żeby rządzić, trzeba być populista. I o tym tez SM mówił. Bo większość wyborców to debile bez mózgu myślący tylko o swojej dupie.
@Kozajsza: kurde, tematy w tym hejtparku były tak trudne do wyjaśnienia, że wydaje mi się, że memcen nie do konca wszystko powiedział. Mówił dobrze: Polske nie stać na obniżenie podatków bo są tak duże potrzeby budżetowe ale NIE powiedzial, że chce pozbyć się troche kosztów, aby finalnie je obniżyć a moim zdaniem taki ma plan JEDNAK nie może tego powiedzieć bo straci poparcie gdy powie, że zabiera bombelkom, górnikom, budżetówce, żeby