Wpis z mikrobloga

3/ 365 codzienne przypomnienie, że Polska nie jest mentalnie między Zachodem a Wschodem. Polska to Kraina Spermiarzy i Księżniczek i jest to wpisane w ustawodawstwo.

Przez 33 lata pracy kobieta przelewa do ubezpieczyciela społecznego łącznie około 303 tys. zł (33 lata razy 12 miesięcy razy 765 zł), a mężczyzna przez 37 lat - 399 tys. zł. Mamy więc 96 tys. zł różnicy na niekorzyść mężczyzn.

Jeśli przeliczyć to na konkretne kwoty wypłat, to panowie dostają łącznie średnio 345 tys. zł emerytur w ciągu swojego życia, a panie 450 tys. zł. Mężczyzna dostanie więc około 44 tys. zł mniej niż wpłacił, a kobieta 147 tys. zł więcej niż wpłaciła.

https://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/system-emerytalny-emerytury-kobiet-emerytury,160,0,2400160.html

#dyskryminacjamezczyzn
#nieczekam107lat
#pieklokobiet
#pieklomezczyzn
#rownouprawnienie
tag do czarnolistowania: #dyskryminacjaemerytalna
Pobierz Arbuzbezpestkowy - 3/ 365 codzienne przypomnienie, że Polska nie jest mentalnie międz...
źródło: comment_1622093427KN59RNENOSGp1a5Kyy82yI.jpg
  • 92
@chrominancja: O zgadzamy sie, ze trzeba usunac panstwowa sluzbe zdrowia i zastapic ja prywanta :) Ja sie w pelni zgadzam, ze nie powinnas placic na sluzbe zdrowia. Ale Ty sie nie zgadzasz, ze ja nie powinienem placic na Twoja emeryture. Czy sie myle?

A co dzieci maja do tego? Otoz to, ze jak sobie zyjecie we dwoje, to powiedziec: wydajemy 2k na wydatki, kazdy daje po polowie, reszta do kieszeni jest
@taukuZielonka: zgadzam się, najlepiej żebym na swoją emeryturę płaciła ja sama, a służba zdrowia niech będzie publiczna ale mocno zależna od trybu życia człowieka i jeśli ten o siebie nie dba niech płaci wyższe składki. Niestety, jak zapewne wiesz do tego nigdy nie dojdzie bo nie jest to w interesie rządzących jak widać.

A co dzieci maja do tego? Otoz to, ze jak sobie zyjecie we dwoje, to powiedziec: wydajemy 2k
@chrominancja:

Dlaczego bez sensu jeśli z partnerem zarabiamy i wydajemy podobnie? Jak byłoby dziecko to byłoby podobnie. Naprawdę związków gdzie mężczyzna zarabia krocie, a kobieta pracuje za grosze nie jest aż tak dużo. Ludzie dobierają się na podobnym poziomie majątkowym i tak często lekarze są z lekarkami, prawnicy z prawniczkami itd. Nie znam osobiście (choć pewnie są takie pary) nikogo kto byłby w związku w którym różnica w zarobkach byłaby aż
@Fidel1: no bo bardziej chorują, wiec wszystko spoko xD

@taukuZielonka:

Czego nie rozumiesz?

W sumie tego w którą stronę poszła ta rozmowa... Bo ja mówiłam, że mężczyźni nie pomagają kobietom w równym stopniu, potem Ty, że skoro zarabiają mniej to niech wyrównują to sprzątaniem, na co Ci powiedziałam, że dają finansowo tyle samo, a w domu robią więcej, a Ty mi mówisz o dopłacaniu do mojego partnera przez społeczeństwo o
@chrominancja:

W sumie tego w którą stronę poszła ta rozmowa... Bo ja mówiłam, że mężczyźni nie pomagają kobietom w równym stopniu


No ale glownym tematem jest wiek emerytalny i dlaczego jest wyzszy u mezczyzn. Ty chcialas to usprawiedliwic tym ze nie pomagaja w domu. Na co ja mowie, ze to Twoja wina, ze takiego partnera sobie wybralas. I dlaczego w takim razie spoleczenstwo ma Ci placic za to(w formie wczesniejszej i
@Fidel1:

W grupie pacjentów, których roczne koszty przekroczyły 500 tys. zł dysproporcje były jeszcze większe. Udział liczby pacjentów płci męskiej przekroczył 58%, a udział kosztów ich leczenia wyniósł 64%. Oznacza to, że nie tylko stosunkowo więcej mężczyzn zakwalifikowało się do analizowanej grupy, ale jednostkowo ich leczenie było kosztowniejsze niż kobiet.


Na wykresie nr 3 przedstawiono średni koszt leczenia jednej osoby w analizowanej grupie z uwzględnieniem płci w poszczególnych grupach wiekowych. Można
@taukuZielonka: pomyliłeś mnie z koleżanką, która też się tu udzielała. Ja tylko wyśmiałam to co powiedziałeś, że kobieta, która mniej zarabia nie dokłada się po równo do wydatków. Co w mojej opinii prawdą nie jest. Nie mówiłam ani razu o tym czy taka kobieta ma dostawać z tego tytułu jakieś profity czy nie. Potem rozmowa zaczęła coraz bardziej schodzić na temat, który poruszałeś z inną wykopowiczką, więc tu nie mam za