Wpis z mikrobloga

3/ 365 codzienne przypomnienie, że Polska nie jest mentalnie między Zachodem a Wschodem. Polska to Kraina Spermiarzy i Księżniczek i jest to wpisane w ustawodawstwo.

Przez 33 lata pracy kobieta przelewa do ubezpieczyciela społecznego łącznie około 303 tys. zł (33 lata razy 12 miesięcy razy 765 zł), a mężczyzna przez 37 lat - 399 tys. zł. Mamy więc 96 tys. zł różnicy na niekorzyść mężczyzn.

Jeśli przeliczyć to na konkretne kwoty wypłat, to panowie dostają łącznie średnio 345 tys. zł emerytur w ciągu swojego życia, a panie 450 tys. zł. Mężczyzna dostanie więc około 44 tys. zł mniej niż wpłacił, a kobieta 147 tys. zł więcej niż wpłaciła.

https://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/system-emerytalny-emerytury-kobiet-emerytury,160,0,2400160.html

#dyskryminacjamezczyzn
#nieczekam107lat
#pieklokobiet
#pieklomezczyzn
#rownouprawnienie
tag do czarnolistowania: #dyskryminacjaemerytalna
Arbuzbezpestkowy - 3/ 365 codzienne przypomnienie, że Polska nie jest mentalnie międz...

źródło: comment_1622093427KN59RNENOSGp1a5Kyy82yI.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@chrominancja: No chyba ty, porownujesz movember do publicznych akcji, dofinansowan, darmowych badan dla kobiet? Podajesz jako przyklad jedna osobe na wykopie oczywiscie nie wiadomo kogo? Szkoda odpisywac trollom, zaraz tak samo odpowiesz o smiertelnosci mezczyzn w pracy, co za debile kto im kaze pracowac w niebezpiecznych zadowach xD.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister:

Podajesz jako przyklad jedna osobe na wykopie oczywiscie nie wiadomo kogo?

Już wołam, @KRISSVector
Nie jest jedyną osobą, inni też wrzucają znaleziska ale ona jest najgłośniejsza w tym co robi. I za to jej się też nie raz oberwało.

porownujesz movember do publicznych akcji, dofinansowan, darmowych badan dla kobiet?

Raz jeszcze, podaj mi tak szeroko zakrojoną akcję dla kobiet jak movember dla mężczyzn. Już już! A no i nie wiem
  • Odpowiedz
Zrównanie wieku emerytalnego to równościowy mus, ale widzę, że te argumenty są głoszone przez mizoginów, którzy najchętniej by "#!$%@? tym wrednym kobietom" za to, ze istnieją, a im nie dały xD


@niochland: Przecież kobiety wpłacają do systemu emerytalnego znacznie mniej od mężczyzn, a najgorszym jest fakt, że pobierają z niego więcej niż wpłaciły. Oczywiście kobiety obecnie chcą wycenić swoją pracę w domu, żeby ten "dodatkowy etat" doliczyć sobie do emerytury. Wszędzie
ExitMan - > Zrównanie wieku emerytalnego to równościowy mus, ale widzę, że te argumen...

źródło: comment_1622113814Ky4bHoapXl3KAvSn3GUQDU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Arbuzbezpestkowy: Ale przecież według konfederacji wgl nie ma problemu, chcesz jakieś specjalne prawa?! nie ma! zawsze przecież się możesz stać kobietą i przejść na emeryturę w wieku 60lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym facetom się w dupach poprzewracało, chcą specjalnych praw, jak jacyś geje phi! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nika_blue: 'Nieodplatnej' - xDDDDD

A kto placi tej zonie za:
- mieszkanie
- jedzenie
- ciuchy
- i milion innych rzeczy, za ktore trzeba w zyciu placic.

A jak jest dziecko to kto placi polowe na utrzymanie tego dziecka?

Nieodplatnej xD

Czy Wy czasem myslicie zanim napiszecie, czy kazda mozliwa okazje wykorzystujecie by zrobic z siebie ofiare? xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@calinowski: ciężko stwierdzić czyja to wina, prawdopodobnie norm społecznych które się kształtowały przez tysiąclecia. Po prostu tutaj są podane niektóre fakty, a totalnie pominięta cała reszta.

Poza tym wszystko ma dwie strony medalu. Np. przestawia się, to, że kobiety żyją dłużej jako jakiś super przywilej, ale warto też pamiętać, że mężczyźni częściej nadużywaja alkoholu, palą, więcej jedzą (więcej mężczyzn ma nadwagę) oraz olewają profilaktykę. Dlatego lepiej by było skierować energię na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@taukuZielonka: przecież większość kobiet też normalnie pracuje i spędza tyle samo czasu w pracy co facet, a poza tym ogarniają obowiązki domowe. Nie znam ani jednej kobiety która by była na utrzymaniu męża i mogła sobie pozwolić na zajmowanie się jedynie domem, wtedy jaknajbardziej facet może nie kiwać palcem jeśli się tak umówili.

Ja mówię o sytuacjach gdzie oboje ludzi pracuje, a i tak dzieciaki i dom jest na głowie baby,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanMuchomorek: no ale czemu faceci nie mają pretensji do innych facetów że są leniami i nie dbają o swoje zdrowie i szybciej umierają? Też mogę powiedzieć, że to nie moja wina, że inni palą, piją czy się nie ruszają, czyli jakiekolwiek średnie życia nie powinny nikogo obchodzić?
  • Odpowiedz
@nika_blue: I moze mi jeszcze powiesz, ze kobieta zarabia w tych pracach tyle co mezczyzna? Dla mnie obowiazki w zwiazku powinny wychodzic mniej wiecej po polowie. Dlatego jesli kobieta zarabia 2k a facet 4k to kobieta powinna znalezc sposob zeby to wyrownac - czy to w wykonujac wiecej prac domowych, czy to wybierajac lepsze prace. Dla mnie to jest fair. Mam wrazenie, ze Ty uwazasz, ze jak kobieta laskawie pojdzie juz
  • Odpowiedz
@taukuZielonka: a czemu zakładasz, że kobieta, która zarabia mniej dokłada się też mniej?

A o te sytuacje gdzie oboje pracuja, niech bedzie, ze tak samo, i tylko ona sie domem zajmuje?

Uwielbiam to wyparcie u wykopków. Już z jednym takim tutaj rozmawiałam xD

A jak sobie #!$%@? wybralyscie to od razu 'DEJ' bo ja pracuje w domu a facet KTOREGO SAMA WYBRALAM mi nie pomaga, wiec niech inni faceci mi placa
  • Odpowiedz
@chrominancja:

a czemu zakładasz, że kobieta, która zarabia mniej dokłada się też mniej?

No to ciekawe co facet robi z roznica xD Na pewno nie przeznacza ich na rodzine, tylko dziwki i koks. Chryste, odstawcie juz tego netflixa xD

Uwielbiam to wyparcie u wykopków. Już z jednym takim tutaj rozmawiałam xD


Ale co ja wypieram? Jak zarabia wiecej, to super. Niech facet wtedy robi wiecej.

To gdzie znaleźć tego super mężczyznę?
  • Odpowiedz
No to ciekawe co facet robi z roznica xD Na pewno nie przeznacza ich na rodzine, tylko dziwki i koks. Chryste, odstawcie juz tego netflixa xD


@taukuZielonka: zostawia dla siebie? Ja jestem w takim związku, ze każdy się dorzuca po równo i resztę zostawia dla siebie. Co w tym dziwnego? Większość osób tak żyje, no chyba że wyznają tradycyjny model rodziny ale z tej rozmowy wynika, że raczej nie.

Ale to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@taukuZielonka: eh belkoczesz tak, że ciężko o merytoryczną rozmowę. Wiele kobiet zarabia tyle co mężczyźni lub więcej, jednak mężczyzna dziecka nie urodzi ani nie nakarmi piersią (przykładowo), to jest ciężka praca która nie ma związku z tym jakiego faceta sobie wybierzesz.

Teraz na emeryturze są ludzie którzy nie mieli takiego wyboru i stąd kobiety tkwiły w takich związkach, teraz naszczęście się to zmienia i kobiety mają większe wymagania co do faceta
  • Odpowiedz
@chrominancja:

Ja jestem w takim związku

Ale macie dzieci? Bo moze Ty myslisz, ze zlapiecie sie za raczki i facet ma juz placic na Ciebie? Co do obowiazkow w domu - tak jak pisalas, mozesz zmienic sobie na innego. Czemu spolecznestwo ma sie dorzucac?

@nika_blue

Wiele kobiet zarabia tyle co mężczyźni lub więcej, jednak mężczyzna dziecka nie urodzi ani nie nakarmi piersią (przykładowo), to jest ciężka praca która nie ma związku
  • Odpowiedz
Ale macie dzieci? Bo moze Ty myslisz, ze zlapiecie sie za raczki i facet ma juz placic na Ciebie? Co do obowiazkow w domu - tak jak pisalas, mozesz zmienic sobie na innego. Czemu spolecznestwo ma sie dorzucac?


@taukuZielonka: co? Co dzieci mają do tego, po pierwsze? Po drugie gdzie napisałam, ze facet ma za mnie płacić jeśli pisałam wcześniej, że wszystko płacimy po równo?

Czemu spolecznestwo ma sie dorzucac?

Czemu
  • Odpowiedz