Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dwa lata temu przy porodzie zmarła mi żona. Z pomocą rodziców wychowuję syna i jakoś daję sobie radę chociaż pierwszy rok był koszmarem, bo musiałem się podnieść psychicznie (było cholernie ciężko :(), zaopiekować dzieckiem i poukładać codzienność. Z perspektywy czasu uważam, że się udało, dlatego chciałbym rozpocząć nowe życie z kobietą. Żona na zawsze pozostanie w moim sercu, ale nie chcę być sam. Znów chcę kochać i być kochanym przez kobietę.
Na tyle, na ile mogłem spotkałem się z kilkoma kobietami (#tinder, #badoo i z poczty pantoflowej znajomych). Niestety, każda traktowała mnie jako ciekawostkę, freaka, lub męską wersję "madki polki". W profilu wyraźnie napisałem "Wychowuję samotnie dwuletniego syna" więc chyba umawiały się przez ciekawość "jak chłop radzi sobie z bombelkiem. A radzi sobie IMO całkiem dobrze, bo syn rośnie zdrowy i szczęśliwy i chociaż czasem trudno mi związać koniec z końcem (Musiałem zmienić pracę na gorszą. Pracuję teraz na pół etatu) to nie żałuję.
Tymczasem ja szukam kobiety na poważny, stały i zdrowy związek. Czy są inni samotni ojcowie? Jak to u was wygląda? Jakie macie doświadczenia w samotnym wychowywaniu dziecka? Udało wam się ułożyć sobie życie i zbudować nową rodzinę?

#zwiazki #tinder #badoo #samotnosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ade0f031a2c7000b20c8f4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 287
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jako osoba będąca w środowiskach mocno sfeminizowanych z racji swoich wyborów edukacyjnych i zawodowych, powiem ci, że nie przeczytasz tu lepszego komentarza niż napisał @Mirkosoft. Z doświadczenia wiem, że w takich grupach jako facet jesteś taką atrakcją, że kobiety często same inicjują kontakt. Dochodzi do tego jeszcze nasza ludzka tendencja do lubienia bardziej ludzi, których widzimy często, z którymi dzielimy wspólne przestrzenie. Moim zdaniem masz duże szansę na nawiązanie
  • Odpowiedz
@AusserKontrolle: też na miejscu opa szukałbym singielek z bomblami, niestety. Rynek jest zniszczony. Jako osoba będąca trochę powyżej średniej pod względem wizualnym czy ogarnietosciowym życiowo na apkach nie istniałem...
  • Odpowiedz
@Shyvana: Ja piszę o 80% (wg mojej oceny), Ty imputujesz mi, jakobym pisał o 100%. Jak pisałem wyżej, mam nadzieję, że moja opinia psuje się przez doświadczenie z serwisów typu tinder/badoo czy poznając doświadczenia innych ludzi, a nie odzwierciedla rzeczywistego stanu rzeczy. Wiesz, każda dziewczyna powie "facet uciekł", bo "puściłam się na trzeciej randce" nie brzmi zbyt zachęcająco. Do reszty się nie odniosę, bo Twoja wypowiedź odnosi się do złego założenia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zadanie masz trudne bo niestety zwykle te normalne są już w związkach a ostały się te nie do końca normalnie podchodzące do życia (np księżniczki). Więc zadanie trudne ale może jednak wykonalne. Tylko musisz podejść do tego na zasadzie luzu a nie na siłę. Poznać kobietę i zobaczyć czy jest ok czy nie. Jeśli będziesz szukał na siłę to może to się skończyć kiepsko. Z autopsji i obserwacji po paru
  • Odpowiedz
@Kuklak: "pewnie z" implikuje, że jest to subiektywna ocena/opinia. Czytaj ze zrozumieniem, zanim zaczniesz zagłębiać się w dane tak poważnej instytucji jak IDzD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@f423r: jesli dziewczyna - jak to ujales - puszcza się na 3 randce, to zapewniam, ze facet w tej relacji dokladnie tak samo 'puszcza się na 3 randce'. To jest tak jakby relacja symetryczna

A jego i jej obopólna odpowiedzialność za ewentualne dziecko jest niezależna od długości relacji, z której to dziecko powstało i niezależna od stosunków między nimi panujacych.

Ciekawe, ze Ci biedni tatusiowie nagle znikają w akcie swojego heroizmu,
  • Odpowiedz
"pewnie z" implikuje, że jest to subiektywna ocena/opinia


@f423r: "pewnie z" implikuje tzw. "pewność". Przy dłuższej analizie można nawet zauważyć, że oba słowa mogą mieć wspólne pochodzenie (pewnie - pewność).
Załączam definicję słowa "pewność" «niezachwiane przekonanie o istnieniu czegoś lub o tym, że rzecz się ma w określony sposób»
oraz "z pewnością" «bez wątpienia lub z dużą dozą prawdopodobieństwa»
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: chyba ciężej byłoby mi zaakceptować to, że jesteś wdowcem niż samotnym ojcem.

Dziecko, szczególnie tak małe, że jeszcze nie będzie mi pluło w twarz, że próbuję zastąpić mu ukochaną mamę, dałabym radę wychowywać z miłością.

Bałabym się natomiast, że szukasz związku żeby nie być sam, żeby pocieszyć się po stracie, a ja nigdy nie byłabym traktowana jako prawdziwa miłość. Co prawda to może być tylko błędne założenie, ale może i
  • Odpowiedz
@f423r: "mówiący uważa coś za bardzo prawdopodobne"
Więc chciałbym dowiedzieć się, na jakiej podstawie uważasz to za bardzo prawdopodobne. Czy masz jakieś badania i statystyki na ten temat? Jesteś socjologiem badającym relacje damsko-męskie? Czy po prostu wpisałeś losową wysoką liczbę (80%)?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 31 lvl, przerabiałem a może nadal przerabiam ten temat, jestem w trakcie rozwodu i mam opiekę naprzemienna nad 5 latkiem, tydzień u mnie i tydzień u matki. Nie miałem problemu żeby znaleźć partnerkę i to nawet singielke bez dzieci, wszystko się da, tylko trzeba trafić na dobra osobę.
  • Odpowiedz
@AusserKontrolle: znam taką sytuację od strony kuzynki, która po rozwodzie znalazła samotnego ojca (chyba też po rozwodzie). Dzieciaki świetnie się dogadują, tworzą naprawdę udaną rodzinę, więc nie poddawaj się. Być może sam będziesz musiał "przy okazji" przyjąć dar #pdk ale szanse na związek jak najbardziej są.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania nie mam takich przykrych doświadczeń.
Jednak samotny ojciec to się stereotypowo kojarzy z ostrą patolą.
Wiesz... żona poszła w tango.
Na tych portalach pisz wprost, że jesteś wdowcem z dzieckiem.
Od razu rozwiewasz wszelkie stereotypy.
Powodzenia!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie szukaj na portalach randkowych, bo tam się szuka kogoś lvl wyżej, a nie z bagażem
będą cię najwyżej traktować jako ciekawostkę albo z politowaniem :V
jak masz sobie kogoś znaleźć to w realu (impreza, koncert)
  • Odpowiedz