Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dwa lata temu przy porodzie zmarła mi żona. Z pomocą rodziców wychowuję syna i jakoś daję sobie radę chociaż pierwszy rok był koszmarem, bo musiałem się podnieść psychicznie (było cholernie ciężko :(), zaopiekować dzieckiem i poukładać codzienność. Z perspektywy czasu uważam, że się udało, dlatego chciałbym rozpocząć nowe życie z kobietą. Żona na zawsze pozostanie w moim sercu, ale nie chcę być sam. Znów chcę kochać i być kochanym przez kobietę.
Na tyle, na ile mogłem spotkałem się z kilkoma kobietami (#tinder, #badoo i z poczty pantoflowej znajomych). Niestety, każda traktowała mnie jako ciekawostkę, freaka, lub męską wersję "madki polki". W profilu wyraźnie napisałem "Wychowuję samotnie dwuletniego syna" więc chyba umawiały się przez ciekawość "jak chłop radzi sobie z bombelkiem. A radzi sobie IMO całkiem dobrze, bo syn rośnie zdrowy i szczęśliwy i chociaż czasem trudno mi związać koniec z końcem (Musiałem zmienić pracę na gorszą. Pracuję teraz na pół etatu) to nie żałuję.
Tymczasem ja szukam kobiety na poważny, stały i zdrowy związek. Czy są inni samotni ojcowie? Jak to u was wygląda? Jakie macie doświadczenia w samotnym wychowywaniu dziecka? Udało wam się ułożyć sobie życie i zbudować nową rodzinę?

#zwiazki #tinder #badoo #samotnosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ade0f031a2c7000b20c8f4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 287
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pewnie ta wiadomość zginie wśród innych odpowiedzi. Ja jestem po rozwodzie, żona dostała opiekę, ale syn bywał u mnie bardzo często, na tyle często, ze miałem świadomość, ze dla bezdzietnych kobiet będzie pewnie to stanowiło problem. Z tindera korzystałem tylko do „niezobowiązujących spotkań”, a obecna żonę, która samotnie wychowywała córkę poznałem gdzie indziej. Teraz mamy także wspólnego malucha. W Twojej sytuacji wydaje mi się, ze najlepszym rozwiązaniem byłoby właśnie spotkanie
  • Odpowiedz
@Ja_nusz: Samotna matka swój stan zawdzięcza najczęściej (pewnie z 80%) z własnej winy, głupoty, rozwiązłości itd. Jakie sytuacje doprowadzają do tego, że facet sam wychowuje dziecko? Najczęściej śmierć matki dziecka, pewnie jakiś promil przypadków to zostawienie przez matkę ojca z dzieckiem, coś innego przychodzi Ci do głowy? A mimo takiej dysproporcji to i tak samotne matki mają łatwiej znaleźć nowego partnera.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Bardzo Ci współczuję że znalazłeś się w takiej sytuacji. Może to głupie co powiem, ale jest też sporo całkiem młodych kobiet, które znalazły się w podobnej sytuacji co Ty (straciły męża, mają dziecko). Może warto spróbować stworzyć patchworkową rodzinę z taką babką? Myślę że przynajmniej będziecie się wzajemnie rozumieć w kwestii delikatnej przeszłości.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: prawda jest niestety taka, że samotny ojciec ma branie na takim samym poziomie jak samotna matka - mizerne ¯_(ツ)_ Wspolczuje Ci bardzo sytuacji i pewnie sporo kobiet, które poznasz także będzie współczuć, ale współczucie raczej nie popchnie ich do związku, młodzi ludzie nie chcą inwestować czasu i innych zasobów w obce dzieci. Chyba bym celowała na Twoim miejscu w samotne matki z dzieckiem w podobnym wieku do Twojego - największa
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a ja mam taką super koleżankę i ona nie może długo nikogo dla siebie znaleźć,
Jak bym była facetem to bym się w niej serio zakochała,
Jak czytam że jest facet który nie może znaleźć kobiety to smutno mi, że problem jest z obu stron,

Uszy do góry, uda się tylko się nie fiksuj w tym temacie,
Gdzieś tam jest dziewczyna która tak samo jak Ty chciała by bardzo kogoś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 58
@Ja_nusz: Samotna matka swój stan zawdzięcza najczęściej (pewnie z 80%) z własnej winy, głupoty, rozwiązłości itd.

@f423r:

Ja #!$%@? xDDD

Tak, kobieta samotnie wychowujaca dziecko sama jest sobie winna xD

Zupełnie nie odpowiada za ten stan facet, który:

- uciekl jak dowiedzial sie o dziecku
- odszedl jak go przerósł dzieciak
- nie kontaktuje się z dzieckiem mimo rozwodu/rozstania
- nie chce przejąć opieki w razie rozstania.

Ale za to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: sorry, ale na tych portalach raczej normalnej kobiety myślącej o poważnym związku nie znajdziesz. Większość kobiet, które znam zajmujący się życiem na poważnie ma w dupie tego typu portale społecznościowe. Nie mówię, że się taka tam nie znajdzie, ale to jak szukanie igły w stogu siana. Myślę, że musiałbyś zmienić podejście i poszukać tej jedynej np. w pracy, gdzieś na ławce w parku lub po znajomych znajomych na prywatce czy
  • Odpowiedz
Samotna matka swój stan zawdzięcza najczęściej (pewnie z 80%) z własnej winy, głupoty, rozwiązłości itd


@f423r: Czy możesz załączyć linka do badań? Przejrzałem ostatnie publikacje Instytutu Danych z Dupy i tego badania nie udało mi się znaleźć.
  • Odpowiedz
chyba komuś znudziła się jazda na ręcznym :)


@tomh2: a niektórzy są na to skazani do końca swych dni... lub do czasu uszkodzenia nadgarstka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Myśle też, że należy zmienić podejście i nie szukać nic na sile - gdy przyjdzie czas sama się znajdzie. Odpowiedzialny samotny facet z dzieckiem to dla lasek łakomy kąsek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz