Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@sayanek: niezłe badania, bez konkretnych modeli opon ani innych danych. Nie wspominając o tym, że badania związku, któremu ewidentnie nie w smak są opony całoroczne ze względów finansowych to nie jest dobry punkt odniesienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego

Wiedziałem, że to w końcu padnie. Cóż mogę odpisać? Ok Boomer. XD
@ditoski: bo? XD
Jeździłem audi a6 c7 na oponach wielosezonowych raczej dobrej marki w zimie po górach i powiem ci, że byłem monetami osrany, a nie przekraczałem prędkości, wręcz byłem wyprzedzany.
@ditoski: dodatkowo skoro tam masz problem to tutaj masz bardzo fajny test na ten temat, porównanie wielosezonowych i średnio zimówki i letnie/.

Jak łatwo zauważyć, że wielosezonowe dzielą się na takie które są albo dobre w lato albo dobre w zimę (zależy od materiału i kształtu bieżnika do których opon im bliżej).

Test z marca 2020 więc nie aż taki stary :)

https://www.auto-swiat.pl/dobry-warsztat/porady-dla-kierowcow/test-opon-calorocznych-w-rozmiarze-22545-r-17-ktore-sa-najlepsze-na-lato-i-na-zime/s6epykh
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sayanek: no ale przeczytałeś ten test? Przecież jak byk masz pokazane, że w niektórych kategoriach wielosezony osiągały nawet lepsze wyniki niż nominalne zimówki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na ogół różnice między zimowymi a całosezonowymi są podobnego rzędu wielkości co różnice między oponami zimowymi różnych producentów. Poza tym zdajesz się zapominać, że większość ludzi w Polsce jeździ na tanich chińczykach albo 10-letnich oponach ze średniej półki. I
Przecież jak byk masz pokazane, że w niektórych kategoriach wielosezony osiągały nawet lepsze wyniki niż nominalne zimówki.


@ditoski: Tak, ponieważ porównywali randomowe zimówki z najlepszymi wielosezonowymi.
I obawiam się, że to Ty nie doczytałeś, jak byk ja napisałem i idzie to wywnioskować z testu, że najlepsze wielosezonowe opony na zimę mają takie same wyniki jak średniaki zimowe, ale te same opony w lato mają dużo dużo gorsze wyniki od letnich.

Opony
sayanek - > Przecież jak byk masz pokazane, że w niektórych kategoriach wielosezony o...

źródło: comment_1622029680obHAvcxS1YlEvnNCYVgXwP.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sayanek: nie mam czasu teraz dyskutować na temat tych testów, ale nie do końca jest tak jak mówisz. Tu je ktoś ładnie opisał: https://www.psur.pl/a.aspx?id=352
Ja jestem po prostu zdania, że gdyby wszyscy kierowcy w Polsce zmienili swoje opony na nowe całoroczne to i tak na drogach byłoby dużo bezpieczniej niż obecnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sezonowe szybciej hamuja w docelowych warunkach.


@qusqui21: Tyle że docelowych warunków to u nas jest mało co, tutaj nie skandynawia. Przez większość roku jest takie #!$%@? go wie co a nie lato albo zima. To jest kraj gdzie rano masz przymrozek a w południe możesz mieć 15 st. celsjusza. W marcu może być +20 a początkiem maja nad ranem -7. I właśnie do takiego klimatu dedykowane są opony całoroczne. Jeżeli ktoś