Wpis z mikrobloga

źle poprowadziłeś program Stano, zadawałeś mi niewygodne pytania xDDD


@karol__eklerek: wyjasnil czemu zle xD nie niewygodne pytania tylko pytania sztuczne, ktore zaklamuja rzeczywistosc (np uzywaja spraw ktore sa wyjasnione i liczy sie ze tym razem znowu cos zle powie i podobniesz to pod cos jeszcze gorszego, uzywaja pytan manipulacji).

Ogólnie patrzac na komentarze na wykopie nie dziwie sie ze nie ma w polsce udanych partii wolnosciowych skoro ludzie maja problem z
jak


@Need: nie oni jedynni. Przeciez to nie jest unikalna strategia na miare nawet polskiej sceny politycznej.

PiS nienawidzi lewaków, antypis nienawidzi PiS. Jestescie tak slepi czy udajecie?

Kwestia pytan jest taka jak na koncu powiedzial, ze juz sa na nie odpowiedzi. I to nie sa niewygodne pytania tylko z punktu widzenia Mentzena to strata czasu odpowiadac na pytania ktore powinno sie skierowac do innych osob np Korwina albo poszukac odpowiedzi
nie oni jedynni. Przeciez to nie jest unikalna strategia na miare nawet polskiej sceny politycznej.


@NewBlueSky:

Ja pytam o Konfederacje i Mentzena, nie interesuje mnie w tej rozmowie PiS i wszystko dookoła niego.

I to nie sa niewygodne pytania tylko z punktu widzenia Mentzena to strata czasu odpowiadac na pytania ktore powinno sie skierowac do innych osob


To nie strata czasu, bo to nie jest jego program, żeby mógł decydować co
@Need: Nie, pytasz o strategie. Oczywiscie moze przyjsc jakas partia i skorzystac z innej strategii ale czemu to by miala byc Korwin/Konfederacja. Oni maja juz inny program gospodarczy i ta innosc im nie wychodzi na tyle korzystnie zeby byli przy wladzy.

Te pytania sa niewygodne tylko jesli ktos chce manipulowac.

Np Stano mógł zapytac czy uważasz ze kobiety są średnio mniej inteligentne, a Mentzen mu wtedy otwiera jakis wykres i pokazuje
nie oni jedynni. Przeciez to nie jest unikalna strategia na miare nawet polskiej sceny politycznej.

@NewBlueSky:

Ja pytam o Konfederacje i Mentzena, nie interesuje mnie w tej rozmowie PiS i wszystko dookoła niego.


@Need: w tym momencie jestes Stanowskim pytajacym o głupie kobiety, widzisz to? jakie to głupie xD

chcesz zebym odpowedzial na twoje pytanie tylko ono nie ma sensu w kontekscie o ktory pytasz
A jesli chodzi o poglady to przeciez odpowiedzial ze szanuj kobiety, jakie ma zdanie na temat kosciola i inne tematy i dostalu mu sie tutaj za posiadanie subiektywnej opinii xD wiec nie wiem o co wy kwiczycie xD Jak chcecie to zawsze znajdziecie pretekst zeby ocenic go negatywnie, nie musicie sie martwic, populizm i tak wygra


@NewBlueSky:

Tak, bo ta jego opinia polega na tym, że "nie mam zdania"/"nie zgadzam się
Pobierz
źródło: comment_1621979651L0ySIJT4MKn3LqfHo6AItl.jpg
Tak, bo ta jego opinia polega na tym, że "nie mam zdania"/"nie zgadzam się z kolegą z partii"/"nie popieram kościoła w wielu sprawach, ale ..." innymi słowy, niby się nie zgadza, dalej jest w szeregach tej partii, dalej wspiera kościół nie robiąc nic w kierunku naprawy patologii w kościele twierdząc, że Rydzyk może sobie walczyć o wpływy jak każdy inny podmiot, no zabawne.


@Need: odkryles jak dziala swiat dla osob neutralnych
@Need: oczywiscie ze nie, Stano jest dziennikarzem, operuje w sferach populizmu, manipulacji itp. On raczej jest wyzej niz przecietny odbiorca ala Kowalski i wie kiedy i jak grac. Ale tez nie jest idealny i moze miec swoje subiektywne zdanie ktore przedstawia bez gry.

Podstawowe twierdzenie jakim sie sugeruje jest takie ze mamy dwa poglady( w tym idealnym swiecie co tak widze):
1) Subiektywne poglady - kazdy ma prawo do subiektywnego zdania
Stano jest dziennikarzem, operuje w sferach populizmu, manipulacji itp


@NewBlueSky:

Jak dobrze, że Mentzen nie operuje w sferach populizmu i manipulacji, a nie czekaj, właśnie to przyznał na wizji ze szczerym uśmiechem.

Podstawowe twierdzenie jakim sie sugeruje jest takie ze mamy dwa poglady:

1) Subiektywne poglady - kazdy ma prawo do subiektywnego zdania (wynika z wolnosci), niewazne czy jest bledne czy kogo obraza


Przecież Mentzen właśnie zaprzeczył temu mówiąc, że nie
Jak dobrze, że Mentzen nie operuje w sferach populizmu i manipulacji, a nie czekaj, właśnie to przyznał na wizji ze szczerym uśmiechem.


@Need: "Zasady gry". Jest osoba publiczna wie ze gra na tym samym boisku co inne postacie populistyczne, wiadomo kazdy ma swoja egzekucje ale zasady sa rowne dla wszystkich.

Przecież Mentzen właśnie zaprzeczył temu mówiąc, że nie chciałby, żeby była pełna wolność słowa tj. zniesienie ustawy o obrażaniu uczuć religijnych.
@Need: widzisz jakie to proste, jak wyjdziesz ze szczególnego pytania ktore ma zmienic twoj swiatopoglad i dodasz jedno czy dwa dodatkowe zdania przemyslen to sam mozesz na nie odpowiedziec.

Ale ludzie tego nie chca (nie wszyscy potrafia). I mamt to co mamy.
@Ronaldinho: a z drugiej strony publiczna sfera to sztuczne dramy i "insecurity" ludzi ktorzy pragna atencji. Typowy przyklad gdzie cos jest neutralne albo np ktos dostaje 95% pozytywnych lub neutralnych komentarzy ale na bazie 5% sie poplacza i zrobia burze.

Cos jak u nas sie probuje przebic np zamiana Korwina "kobiety sa mniej w inteligentne" do "kobiety sa glupsze" i walka z tym.
innymi słowy, niby się nie zgadza, dalej jest w szeregach tej partii,


@Need: Sorry ale gdzie ma niby być liberał gospodarczy? Mnie osobiście bierze obrzydzenie na myśl o głosowaniu na kogokolwiek bo mamy albo bezjajeczną PO, różnego rodzaju kolektywistyczne partie i szurów z konfy. Gdzie się nie zakręci to jest gówno. Taki zarzut by miał sens gdyby rzeczywiście była w Polsce normalna partia liberalna. (Nowoczesnej nie licze bo i tak nie