Wpis z mikrobloga

Wiecie czemu tak mało osób transpłciowych jest widocznych? Przez to, że obawiają się o swoje zdrowie i życie. Wolą wtopić się w tłum. Ludzie często nie mają pojęcia kogo mijają na ulicy, a z mojego doświadczenia często mają to gdzieś.

Ponoć mało jest tutaj wrzucanych zdjęć na #ladnetranski i dodatkowo fajnie by było rozkręcić #transkazpolski :p
emikotek93 - Wiecie czemu tak mało osób transpłciowych jest widocznych? Przez to, że ...

źródło: comment_16215790604hZR93jXANPDLsT7z93qY1.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
@Gruby_Wujo: zdecydowanie lepiej się teraz czuję niż wcześniej :) nawet znajomi mi mówią, że przestałam być smutną osobą
@ladykagami: rozmowa o tym jak się czuję, jakie mam odczucia do własnej osoby itp
@IGABOI: dla mnie to jest szok :o ale domyśliłam się tego po ilości komentarzy :x
  • Odpowiedz
ale nie powinny być wymuszane przez społeczeństwo


@emikotek93: ale w jaki sposób są wymuszane przez społeczeństwo? Bo jeśli chodzi Ci o to, że ludzie zwracają uwagę na skrajnie brzydkich ludzi, to nie wydaje mi się żeby dało się to zmienić. Takie osoby zawsze wzbudzają zainteresowanie, niezależnie czy są cis, czy trans, czego najlepszym przykładem jest #przemcel
  • Odpowiedz
@emikotek93: Nigdy nie rozumiałem po co ludzie nakładają na siebie łatkę osoby transseksualnej. Pomijając bezpłciowość i inne przypadłości to dla mnie można być albo kobietą albo mężczyzną, a nie transseksualistą. Jeżeli czujesz się kobietą to jesteś kobietą, nie ważne kim się urodziłaś. Chyba o to chodzi żeby być innej płci niż domyślna, a nie transem.
  • Odpowiedz
@Wiciu553: transseksualizm to poczucie że płeć nadana przy narodzinach nie jest zgodna z tą którą się czujemy. Ale ja nie lubię tego słowa, bo brzmi jak jakaś seksualność (dosłowna i nieumiejętna kalka słowna z angielskiego). Inaczej mówiąc to jest po prostu stwierdzenie, że osoba jest mężczyzną/kobietą, która urodziła się w złym ciele. Nic więcej :)
  • Odpowiedz
@emikotek93: co rozumiesz przez mało widocznych bo zakładam że osoby tans nie zamykają się w piwnicach w ukryciu przed światem. a co do wtopienia w tłum to raczej nie działa bo nie trzeba sokolego oka by rozpoznać jednego z Was :)
  • Odpowiedz
@malakai079324: akurat z rozpoznaniem często jest ciężej niż się wydaje :p to, że internet i media pokazują zazwyczaj osoby które łatwiej rozpoznać to jedna sprawa, ale ja znam trochę osób które mają passing i nikt nie ma wątpliwości że są tym kim się czują :3
A co do widoczności osób trans, większość po prostu stara się nie zwracać na siebie uwagi i żyć spokojnie. Ja jestem na tyle szalona, że
  • Odpowiedz
@kompek: 190 k XD Na dysforie płciową zapada 5 - 13 facetów na 100 000 czy 2 - 5 kobiet na 100 000 w normalnych społeczeństwach tzn takich gdzie szkół nie przejęło LGBTQ+ bo tam ostatnio panuje epidemia i te liczby sięgają do 500 - 1500 na 100 000 .

A jak ktoś mówi, że takich osób jest 0.5% czy coś to dla tego, że oni wrzucają tam ludzi którzy się samo identyfikują takich Margotów np, czy tranwestytów np którzy się tylko przebierają.

W Polsce ludzi z dysforią płciową jest z 2 - 4 k może kilka tysięcy
rifraw - @kompek: 190 k XD Na dysforie płciową zapada 5 - 13 facetów na 100 000 czy 2...

źródło: comment_1621641446C8xohivEarbvJVnU2WOPGa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@emikotek93 Mireczki piszą negatywne komentarze jakby to miało wpływ na ich życie, a większość z nich poszła by z Tobą na randkę. ( Ja też ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Najważniejsze ze jesteś szczęśliwa i nie podporzadkowałaś swojego życia pod jakieś społeczne wymagania. Powodzenia bo ten kraj to żart dla osób które chcą być szczęśliwe.
  • Odpowiedz
@TrashRacoon: mireczkami to ja się nie przejmuję. Piszą złośliwe komentarze, bo mają mocny ścisk w dolnej części ciała i chcą to odreagować. Mnie dotykają jedynie inteligentne negatywne komentarze (których tu brak) oraz pozytywne :3 ale ja jestem dziwna pod tym względem i przez to szczęśliwa xD
  • Odpowiedz