Wpis z mikrobloga

Wiecie czemu tak mało osób transpłciowych jest widocznych? Przez to, że obawiają się o swoje zdrowie i życie. Wolą wtopić się w tłum. Ludzie często nie mają pojęcia kogo mijają na ulicy, a z mojego doświadczenia często mają to gdzieś.

Ponoć mało jest tutaj wrzucanych zdjęć na #ladnetranski i dodatkowo fajnie by było rozkręcić #transkazpolski :p
emikotek93 - Wiecie czemu tak mało osób transpłciowych jest widocznych? Przez to, że ...

źródło: comment_16215790604hZR93jXANPDLsT7z93qY1.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
@Jamniki2: proszę o odrobinę szacunku i używanie wobec mnie żeńskich zaimków. Gdybym mogła spokojnie żyć i nie martwić się o to, że ktoś mnie będzie wyzywać czy gorzej.

@Goronco: jestem panseksualna, ale mało który cis mężczyzna mi się podoba
  • Odpowiedz
@emikotek93: imo w polskim internecie zmiana musi przyjść naturalnie, postami tego typu narazisz się tylko na niepotrzebny hejt, ale i tak trzymam kciuki i życzę powodzenia.
Kiedyś była dziewczyna na mirko, postowała pod #transblogasek ale chyba ktoś ją wystalkował, groził jej i usunęła konto.
  • Odpowiedz
@znikam5: nie mówię, aby osoba hetero patrzyła na mnie z porządaniem. Jedynie jak na człowieka i z kulturą. Dodatkowo mam mniej cech męskich niż kobiecych, a męskich mam coraz mniej. Dopiero 3 miesiące jestem na terapii hormonalnej.
  • Odpowiedz
Ludzie często nie mają pojęcia kogo mijają na ulicy, a z mojego doświadczenia często mają to gdzieś.


@emikotek93: to źle że nie interesuje mnie życie innych ludzi po za bliskimi mi osobami? xd Kurde bezdomny jak spyta o złotóweczkę to czasem dam, ale co mnie obchodzi jakiś typ czy laska przechodząca obok mnie.
  • Odpowiedz
  • 7
To co Wy prezentujecie to zwykłe myślenie życzeniowe i nierealna utopia, bo nigdy i nigdzie żadne społeczeństwo nie było, nie jest i nigdy nie będzie w 100% tolerancyjne na dowolne odmienności.


@kompek Ale o #!$%@? Ci z tym chodzi, że społeczeństwo nigdy w 100% nie będzie tolerancyjne? W sensie nie warto nawet próbować stworzyć bardziej tolerancyjne społeczeństwo, niż jest teraz?

Znasz takie powiedzenie "jak się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie"?
  • Odpowiedz
@emikotek93: Po pierwsze to bardzo podziwiam, że chciałaś się tym podzielić na wykopie, biorąc pod uwagę użytkowników. Bardzo się jednak cieszę, że to zrobiłaś, im większa świadomość, że mamy takie spaniałe osoby, które wychodzą naprzeciw opinii społecznej i udowadniają, że są wśród nas i się z tym nie kryją, to opinia społeczna będzie się zmieniać.

Znajoma (wtedy jeszcze znajomy) walczyła sama ze sobą bardzo długo, bo bała się właśnie opinii znajomych/rodziny,
  • Odpowiedz